Riigikogu rahanduskomisjon tegi olulise
muudatuse pensioni teise samba sissemaksete hüvitamise skeemi.
Muudatuse järgi säilib 1954. aastal ja varem sündinuile riigipoolsete sissemaksete vana 2+4 süsteem. "Eelmises väljatöötatud kavas oli üks puudujääk, mis ei arvestanud küllalt korrektselt sellega, et mehed ja naised lähevad kuni aastani 2016 pensionile erinevas vanuses," ütles sotsiaaldemokraatide fraktsiooni esimees Eiki Nestor.
Esialgses II samba hüvitamise skeemis oli õigus 2 + 4 süsteemi säilimisele isikutel, kes on sündinud 1951 ja varem. Tänased pensionieelikud, kes on sündinud 1954 ja varem saavad teha oma kontohaldurile avalduse selle aasta 1. oktoobrist 30. novembrini, mille alusel säilib neile 2+ 4 süsteem.
Seotud lood
Alates juunist on kaheks aastaks külmutatud
pensionimaksed teise sambasse, otsustati just tänasel valitsuse kabineti
koosolekul.
Kuna sotsiaalmaksust esimesse
pensionisambasse kogutav raha pole juba 2004. aastast väljamakstava pensioni
kulusid katnud, on riik aastatel 2004–2008 pensionidele teistest allikatest
juurde maksnud kokku 1,67 miljardit krooni.
Eesti Fondihaldurite Liidu hinnangul
väheneb inimeste II samba pension tulevikus 5%, kui vahepeal teha
maksetes kaheaastane paus, väidab LHV Varahalduse tegejuht Mihkel Oja.
Tiina Käsi on nimi, mis kõlab ärimaailmas paljudele tuttavalt. Tal on juhtimises üle 25 aasta kogemust, kuid tema karjäär pole olnud lihtne ega lineaarne, vaid täis ootamatuid võimalusi ja väljakutseid, millest on sündinud väärtuslikud õppetunnid. Nordea Eesti tegevjuht, kes alustas oma karjääri rootsi keele õpetajana, on tänaseks saavutanud palju ja juhib mitmekesist ning rahvusvahelist organisatsiooni. Käsi kogemus ja oskus tasakaalustada töötulemusi ja inimlikku hoolivust teevad temast juhi, kelle teadmised ja arusaamad on väärt jagamist.