Kuna sotsiaalmaksust esimesse
pensionisambasse kogutav raha pole juba 2004. aastast väljamakstava pensioni
kulusid katnud, on riik aastatel 2004–2008 pensionidele teistest allikatest
juurde maksnud kokku 1,67 miljardit krooni.
Tänavuseks pensionikuluks arvestab rahandusministeerium üle 19 miljardi krooni, kuid sotsiaalmaksu tuleb selle katteks üksnes napilt 16 miljardit – puudu jääb üle kolme miljardi krooni, kirjutas Postimees.
Märkimisväärne on, et viimastel jõukatelgi aastatel piisas sotsiaalmaksust pensionideks vaid 2007. aastal.
Probleemide kuhjumise tõttu ei tasu imestada, et poliitikute kuluaarivestlustesse on sugenenud arutlused, kas ühes muude kärbetega ei võiks solidaarselt kärpida ka sotsiaalkindlustusest makstavaid pensione.
Valitsus korrutab küll kogu aeg, et pensione ei vähendata, kuid see ei tähenda, et pensioniraha kallale ei saa minna n-ö ümber nurga: näiteks tõsta veel pensioniiga või maksustada pensionide sotsiaalmaks ravikindlustuse osaga.
Seotud lood
Riigikogu rahanduskomisjon tegi olulise
muudatuse pensioni teise samba sissemaksete hüvitamise skeemi.
BNS-i peatoimetaja Anvar Samost kritiseeris
tänases raadiosaates "Olukorrast riigis" teravalt peaminister Andrus
Ansipit, kes enda sõnade ja tegude pideva lahknevuse tõttu vähendab
Samosti hinnangul tervikuna riigi usaldusväärsust.
Rahvamassid, ekstreemsed ilmastikuolud, elektrikatkestus, probleemid tehnikaga, vara lõhkumine, veekogude lähedus ja keelatud esemed – need on vaid mõned näited, millega tuleb arvestada ühe ürituse turvalisuse tagamisel. Iga turvapartner peab kõikvõimalikud stsenaariumid läbi mõtlema, mis võib juhtuda ning mis võib minna valesti. Vahel võib pisieksimus ühe meeldiva koosviibimise hetkega rikkuda.