Täitmata ametikohti ei ole
justiitsministeeriumis juba aastaid olnud ning kärbime töötajate
reaalseid palku, selgitas ministeeriumi pressiesindaja.
Eesti riigi lisaeelarves vähendasid ministeeriumid kulusid kokku 1,8 miljardit krooni ning kõik ministeeriumid vähendasid palgafondi poole aasta pealt kaheksa protsenti. "Justiitsministeerium on juba vähendanud töötajate reaalseid palkasid 1. märtsist 7% ning vähendab veel," ütles ministeeriumi pressiesindaja Diana Kõmmus.
Ta rääkis, et täitmata ametikohti ei ole justiitsministeeriumis juba aastaid olnud, seega neid kärpida ei saa. Möödunud aasta lõpus koondati justiitsministeeriumis reaalselt kaks inimest ning lisaks paigutati kolm inimest, kelle ametikohad koondati, ministeeriumi siseselt ümber teistele ametikohtadele. Neilt oli inimene hiljuti lahkunud kas lapsehoolduspuhkusele või suundunud uuele töökohale.
"Lisaks, kuna kolme ametikoha osas oli koondamisvajadust võimalik varasemalt ette näha, siis töötaja omal soovil lahkumisel tema asemele uut inimest tööle ei võetud," sõnas Kõmmus.
Ministeeriumi pressiesindaja selgitas, et justiitsministeeriumis on toimunud ümberstruktureerimised töö efektiivsemaks muutmiseks praktiliselt igal aastal alates 1999. aastast. Kümne aasta jooksul on koondatud enam kui veerand ministeeriumi töötajatest.
Seotud lood
Riigieelarve tabelites saab vähendada
ainult palgafondi, reaalpalka vähendatakse eelarvest tulenevalt käskkirjadega
hiljem, kommenteeris minister Tõnis Lukas.
Palgafondi vähendamine on igal juhul
mõistlikum ja õiglasem samm, kui seda oleks mehaaniline kõigi palkade 8%-line
vähendamine, kuna siis kannataksid enim madalapalgalised töötajad, ütles
rahandusminister Ivari Padar.
Täna kiitis valitsus heaks majandus- ja
kommunikatsiooniministeeriumis valminud investeeringute kava 2009. aastaks,
millega eraldatakse e-teenuste arendamiseks poolteise aasta jooksul kokku 160
miljonit krooni.
Valitsus kinnitas tänasel istungil
lisaeelarve, mis parandab eelarvepositsiooni 3,4 miljardi krooni ulatuses.
Peaminister annab eelarve täna Riigikogule üle.
Ettevõtte müügihinna kujunemine on keerukas protsess, kus müüja teeb elus sageli ainukordse tehingu ja emotsionaalne faktor võib olla üsna suur. Paraku seda komponenti hinnastamise juures kasutada ei saa, tõdesid PwC Estonia tehingute nõustamise juhtivkonsultandid Allar Karu ja Sass Karemäe.