Miljonärist Paljassaare sadama arendaja
firma suhtes algatati pankrotimenetlus. Kui suured on nõuded firma vastu,
pankrotihaldur veel ei avaldanud, kuid Äripäeva hinnangul ulatuvad need üle 100
miljoni krooni.
2. juunil algatas Harju Maakohus Fransertali pankrotimenetluse. Ajutiseks pankrotihalduriks on määratud Tarvo Lindma. Kohtuistung pankrotiavalduse läbivaatamiseks toimub 4. augustil.
Vandeadvokaat Tarvo Lindma ütles, et kuna kohus saatis määruse selle kohta 3. juunil, ei oska ta hetkel täpsematele küsimustele vastata. "Seda, millised on Fransertali kohustused ja varad, millised on võlausaldajate nõuded ja millises ulatuses on võimalik neid rahuldada, tulebki alles pankrotimenetluse käigus välja selgitada," lausus ta.
Kohtutäitur Priit Petter pani Fransertalile kuuluva 48 000ruutmeetrise kinnistu Paljassaare sadamas esimest korda 596 miljoni krooniga müüki selle aasta jaanuaris. Ka teine ja kolmas sundmüük, kus hinda langetati vastavalt 482-le ja 350-le miljonile kroonile, kukkusid läbi.
Äripäev kirjutas märtsis, kuidas Paljassaare sadama ühe suurarendaja, Fransertali omanik Sergei Hadži on tänu loomingulisele raamatupidamisele ja mereäärse kinnistu korduvale üleshindamisele saanud Sampo Pangast rohkem kui sada miljonit krooni laenu. Sampo Pank on kinnistule seadnud 250 miljoni kroonise hüpoteegi ja makseraskustes firmat ähvardab pankrot.
Lisaks Sampo panga hüpoteegile on kinnistul 30 miljoni kroonine hüpoteek firma Herkimer kasuks, ligi 28,6 miljonit krooni Hadži enda firma Haltransa kasuks ja 6 miljoni kroonine hüpoteek firma Telegate kasuks.
"Mingit probleemi ju ei ole! Ega see pole pankrot. Lihtsalt kinnistu on müügis, otsib uusi investoreid," ütles Hadži toona.
Nõlva tn 9 kinnistuga on seotud varasematel aastatel Isamaaliidu tegevuses aktiivselt osalenud ja majandusministri portfelli kandnud Toivo Jürgenson. Tema firmal Toomtsentrum on väike osalus Fransertalis. Jürgenson nentis, et oli Hadžile nõustaja.
Hoolimata pankrotist, oli Hadži usin dividendide maksja. Veel 2008. aastal oli plaanis maksta dividende 14 miljonit krooni, 2007. aastal maksis ta endale dividende 2,3 ja 2006. aastal 11, 4 miljonit krooni. 2007. aastal oli Fransertali kasum 9,5 miljoni kroonise käibe juures 110,6 miljonit krooni.
Seotud lood
Aprillis toimub järjekordne avalik suuline enampakkumine müümaks maha pankrotistunud OÜ Fransertalile kuuluvat 48 000m² kinnistut Paljassaare sadamas.
Aastaks 2025 võib Paljassaart pidada
luksuspiirkonnaks, kus on kenad rannapromenaadid, tuulte eest kaitstud sadam ja
eksklusiivne meretakso, mis soovijaid kesklinna sõidutab.
Kui aasta alguses olid Magnumi omaniku
Margus Linnamäe kinnisvaraprojektile Paljassaares investorid olemas ja nende
kaasamine oli vaid vormistamise küsimus, siis nüüd võetakse müügiplaani
rahulikult.
Paljassaare poolsaarele nö Tallinna
Manhattanit rajava KS Holdingu juht Peeter Tibbo leiab, et Paljassaarele mahub
ära kaks suurprojekti, Margus Linnamäele kuuluva arendusettevõttega tehakse
juba praegu koostööd.
Kõik teadsid Helenet (42) kui sooja ja elava iseloomuga edukat naist. Tööl olles oli ta asjalik ning kodus tegeles laste ja majapidamisega. Õhtuti premeeris ta end tihti pokaali veiniga, et igapäevaseid muresid vaigistada ja stressi leevendada. Viimasel ajal vaevles ta aga unetuse käes ja ka lähedaste sõnul hakkas ta oma sära kaotama. Enese teadmata viis pidev veinitamine naise sügavamale alkoholi lõksu ja õhtusest lõõgastusrituaalist sai hoopis uneprobleemide põhjustaja. Helene jagab oma lugu, kuidas ta sõltuvusest vabanes ja enda elus uue lehekülje keeras.