Eesti SKP elaniku kohta ostujõu standardi
PPS järgi oli mullu 30-50% ELi keskmisest madalam.
Kõigi Euroopa Liidu liikmesriikide ostujõu vahe võib eurostati raporti järgi olla kuni kuuekordne. Näiteks Bulgaari ostujõud on kuus korda väiksem kui Luxemburgis.
Prantsusmaal, Hispaanias, Itaalias, Kreekas ka Küprosel oli ostujõud standardi PPS järgi 10% piires ELi keskmisest. Austrias, Rootsis, Taanis, Inglismaal, Soomes, Saksamaal ja Belgias oli ostujõud 10-30% piires keskmisest. Kõrgeim ostujõu tase elaniku kohta ELi riikidest oli Luksemburis (253% ELi keskmisest), Iirimaal (140% ELi keskmisest) ja Hollandis (135% keskmisest).
Sloveenias, Tšehhis, Maltal, Portugalis ja Slovakkias oli ostujõud 10-30% madalam ELi keskmisest. Eestis, Ungaris, Leedus, Poolas ja Lätis oli ostujõud 30-50% keskmisest madalam. Rumeenias ja Bulgaarias oli ostujõud 50- 60% alla ELi keskmise.
2007. aastal oli Eesti ostujõud Euroopa keskmisest madalam 10-30%. 2006. aastal oli Eesti elanike ostujõud 31% alla ELi keskmise.
Uurimuses on sisemajanduse kogutoodang (SKT) arvestatud ümber ostujõuühikuks ühe elaniku kohta.
Eesti ostujõult ELis kolmandas kümnes Ostujõud ELi riikides eurostati raporti järgi
Seotud lood
Eesti elanike ostujõud kohalikku hinnataset
arvestades oli 2007. aastal 72 protsenti Euroopa Liidu (EL) keskmisest, selgus
Eurostati uurimusest.
Mitmed ettevõtted loodavad järgmisel aastal
töötajate palganumbrit suurendada vähemalt nii palju, et reaalpalk ei väheneks.
Erandiks on ehitajad, kelle tunnihind juba langeb.
Lindströmi müügitöö eripära seisneb iga tiimiliikme tugevuste ärakasutamises ja arendamises. Just müügiinimeste koolitamine ja vastutuse andmine nende eelistuste põhjal aitab püsivalt leida ja hoida motiveeritud töötajaid, selgub saatest “Minu karjäär”.