23. juulist asub Swedbanki
Investeerimisfondide juhatuse esimehe kohusetäitjaks praegune fondijuht Jelena
Fedotova, sest senine juhatuse esimees Fabio Filipozzi siirdub tööle Eesti
Panka.
Filipozzi sõnul on ta töötanud Swedbankis investeeringute valdkonnas ligi viis aastat, saades seeläbi tugeva kogemuse rahvusvahelises finantsettevõttes. 3. augustist asub ta tööle Eesti Panga reservihalduse ja turuoperatsioonide allosakonna juhatajana. Samas allosakonnas on Filipozzi ka varem töötanud, lisaks on ta keskpangas olnud tööl finantsturgude osakonnas ja majandusuuringute osakonnas.
Jelena Fedotova on töötanud Swedbankis alates 2004. aastast, juhtides Venemaa aktsiafondi ja alates käesoleva aasta maist pensionifonde. Juhatuse esimehe kohuseid asub ta täitma ajutiselt, alanud on konkurss investeerimisfondidele uue juhi valimiseks.
Swedbanki Investeerimisfondide meeskond teeb tihedat koostööd Rootsis paikneva rahvusvahelise varahaldusettevõttega Swedbank Robur. Siinsete fondiinvesteeringute strateegia paikapanek toimub Swedbanki Eesti üksuses, Swedbank Roburi spetsialistid teevad aga igapäevaseid valikuid investeerimisinstrumentide ning finantsturgude lühiajalise nägemuse osas, kasutades varade paigutamisl väga laia instrumentide valikut.
Swedbank Robur on 100%-liselt Swedbanki omanduses olev tütarettevõte, mis tegutseb alates 1967. aastast. Swedbank Robur haldab umbes 70 miljardit eurot ning sel on ligi 400 töötajat.
Online-intervjuud Fabio Filipozziga
loe siit.
Seotud lood
Swedbanki Eesti fondide igapäevaseid
investeerimisotsuseid hakkab homsest tegema varahaldusettevõtte Swedbank Robur
meeskond, kuhu kuuluvad nii Roburi kui ka Eesti, Läti ja Leedu
investeerimisfondide töötajad.
Swedbanki Eesti ettevõtete panganduse juht Artjom Sokolov lahkub alates 16. jaanuarist töölt.
AS Hansa Investeerimisfondide (praeguse
nimega Swedbank Investeerimisfondid) 2008. aasta kasum kukkus 91 protsenti
11,555 miljoni kroonini, selgub varahaldusfirma majandusaruandest.
Rahvusvahelise veebipõhise maaklerfirma Freedom24 analüütikud on välja selgitanud kümme ettevõtet, mille börsile minek (IPO) saab olema alanud aastal finantsmaastiku keskmes. Nende seas on nii tehisintellekti uuendajaid, digitaalse turvalisuse liidreid kui ka kiirmoehiiglasi, lisaks ettevõtteid, mis püüavad positsioneerida ennast mõnedes võtmekategooriates ja meelitada ligi kõige tähelepanelikumaid investoreid.