Kasiinode lipulaev Olympic EG teenis teises
kvartalis 255,5 miljonit krooni kahjumit. Aasta tagasi samal perioodil sai
ettevõte 35,5 miljoni kroonise kasumi.
Müügituluks kujunes lõppenud kolme kuu jooksul 431 miljonit krooni, mis on aastatagusega võrreldes 30protsendiline langus.
Hasartmänguturg kahanes lõppenud poolaasta jooksul Eestis 56 protsenti, Lätis 40 ja Leedus 38 protsenti aastatagusega võrreldes. Teise kvartali tulemustele avaldas kaunis tugevalt mõju ka Ukraina hasartmängutegevust keelustava seaduse jõustumine, mistõttu olid sealsed kasiinod suletud kokku 27 päeva mai ja juuni jooksul ning laekumata jäi hinnanguliselt 18 miljonit krooni tulu.
Praeguseks on sealsed kasiinod teadmata ajaks suletud ning kasiinoettevõtete litsentsid tühistatud. Varade allahindluskahjumid, mis sellest tulenesid, ulatuvad hinnanguliselt 187,1 miljoni kroonini, selgub kvartaliaruandest. Olympic plaanib siiski nõuda Ukraina riigilt investeeringute kompensatsiooni.
Seotud lood
Kasiinogrupp Olympic EG tulemusi
kommenteerides pidas Swedbanki analüütik Pavel Lupandin ettevõtte positiivset
potentsiaali praegust turusituatsiooni arvestades kaunis piiratuks.
Kui välja arvata kõigi kasiinode sulgemine
Ukrainas ning sealt tulenevad kahjumid, siis olid Olympicu tulemused
ootuspärased, ütles Olympic Entertainment Groupi tegevdirektor Andri Avila.
Olympic Entertainment Groupi
tulemused on eelmise kvartaliga võrreldes edasiminek, nentis LHV
analüütik Kristo Oidermaa.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.