Koolitusfirmade edetabeli võitnud OÜ Edukool Grupp juht Irina Bitkova hindab Prosumina tuntud keeltekooli eelmise aasta väga edukaks. "Töö intensiivsus ja tööde maht kasvas drastiliselt," rääkis Bitkova. Ettevõtte käive suurenes 2008. aastal aastataguse ajaga võrreldes ligi kolm korda. Head tulemust aitasid saavutada osalemine muukeelsete töötute täiendkoolituse ja keeleõppe projektis ning tööturuameti programmis "Kvalifitseeritud tööjõu pakkumise suurendamine 2007-2009".
Prosumi projektijuht Ljubov Zahharova rääkis, et raames muukeelsete töötute täiendkoolitus ja keeleõppe projekti raames on Tallinnas õpetatud 44 muukeelset rühma ja Ida-Virumaal 78 keeleõppe rühma. "Rühmas oli maksimaalselt kümme inimest," märkis projektijuht, lisades, et muukeelsete töötute jaoks on eesti keele õpe olnud töö eest. "Riik maksab selle õppe kinni ja töötud õpivad eesti keelt viis akadeemilist tundi iga päev kolme-nelja kuu jooksul."
Zahharova sõnul on töötud kokku saanud keeleõpet 350 tundi ning tänu sellele kursusele on nii mõnigi muukeelne Eesti elanik teinud ära keeleeksami. "Kirjutame praegu uut projekti 2009.-2013. aastaks ja mõne kuu pärast selgub, kas saame selle või mitte," rääkis projektijuht, märkides, et oluline tugevus on, et Prosumil on juba olemas pinnad, kus keelekursusi korraldada, kvalifitseeritud keeleõpetajad ja väljatöötatud süsteem, kuidas eesti keelt õpetada.
Ettevõtte võimalikeks arenguteks peab Bitkova uute keelekursustega alustamist. Firma proovib võita potentsiaalseid turunišše, kujundades uut turunduspoliitikat. Bitkova sõnul osaleb Prosum kindlasti ka tulevikus konkurssidel ning proovib võita riiklikke hankeid.
Bitkova märkis, et selle aasta kohta ei oska ta turumuutusi hinnata, samas loodab siiski parimat. "Kui majanduslik olukord paraneb, suureneb inimeste huvi ka keeleõppe vastu," prognoosib Bitkova.
Prosumiga on meie koolil väga hea koostöö. Kui inimesele ei sobi minu kooli metoodika, saadan ta teistesse keeltekoolidesse, olen saatnund ka Prosumisse. Prosumi kasv pole üllatuslik, kuna Prosum osaleb aktiivselt riigihangete konkurssides. Meie kool ei ole kunagi nendel osalenud. Sellistest projektidest võtavad muukeelsed töötud osa vaid olude sunnil ja vähestel on isiklik tahe keel selgeks saada. Minu jaoks on oluline, et inimesed läheksid minu juurest ära sellega, mille järele nad Natalia Žurakovskaja, OÜ Natalia Žurakovskaja Keeltekool juht
Seotud lood
Kuula ka podcasti haridusest ja tööturust
Haridus on pikaajaline ja strateegiline investeering, millel on märkimisväärne mõju ühiskonna arengule, ettevõtluskeskkonnale ja inimeste elukvaliteedile.„Haridus ei ole kõikvõimas, kuid see on üks valdkondadest, kus saab inimesi kõige paremini aidata," ütleb Heldur Meerits, selgitades oma pühendumust haridusprojektidesse.