Parasjagu keset põldu jahti pidav Eesti
Telekomi aktsionär Jaan Talts ütles täna Äripäevale, et ei rõõmusta riigi otsuse
üle telekomi aktsiad müüa.
Ehkki mees pole veel otsustanud, kas võtab TeliaSonera ostupakkumise vastu, tuleks ta enda sõnul koos dividendidega vaid nulli, kuna ostis väärtpaberid ülevõtmishinnast kallimalt.
"No ega midagi väga rõõmustavat pole," rääkis Talts teda valdavatest tunnetest, "aga eks nad ise teavad, kui raske seis selle eelarvega on."
"Ma ei tea, kui palju väikeaktsionäre pakkumisega kaasa läheb ja millist osalusprotsenti TeliaSonera sundülevõtuks vajaks, aga eks keegi on selle kindlasti välja arvutanud," tõdes Talts samas. Ta lisas, et ootab otsuse langetamisega viimase hetkeni ehk 9. oktoobrini. "Enne seda annab mõelda ja arutada," põhjendas Talts.
"Oi, ma ei oska üldse öelda," sõnas Talts vastuseks küsimusele, kuhu ta vabaneva raha paigutaks. "Olukord on väga närviline. Kui olukord stabiliseerub, siis ma investeeriks küll veel aktsiatesse. Praegu ostavad kõik igasuguseid Arco Varasid ja Baltikaid, teadmata, kuidas neil minema hakkab."
Äripäev tundis huvi, kuhu pärast Eesti Telekomi börsilt lahkumist Taltsi hinnangul Tallinna börsil veel investeerida võiks. "Meie ettevõtted on väga väikesed ja sõltuvad ekspordist, sest koduturu nõudlus on praktiliselt olematu. Kui Venemaal ja Ukrainas jälle Baltika tooteid ostma hakatakse, võib sinna investeerida," leidis väikeinvestor.
"Kui nüüd keegi ütleb, et davai Jaan, hakkame ostma, kõik on korras, siis minu meelest päris korras veel ei ole," sõnas Talts üldise majandusolukorra kohta. Ta avaldas arvamust, et tuleks oodata ja vaadata, kas majanduslangus on ikka läbi ja millist mõju avaldavad majandustele riiklikud toetused. Ehkki aktsiahinnad on hakanud tõusma, pole kindel, et see jätkub ja globaalne majandus stabiliseerub.
"Ma olen ka sellises eas, et väga palju ei tahaks enam kaotada," märkis Talts. Ta tunnistas Äripäevale, et maksis Eesti Telekomi aktsia eest rohkem kui sada krooni. "Võita saavad praegu vaid need, kes ostsid madala hinnaga, 80, 70 või 60 krooniga. Kes ostsid aasta-poolteist tagasi ja teenisid dividendi, on nullis," selgitas ta.
"Telekomiga pole ma võitnud mitte midagi, pigem olen kõige vähem kaotanud," lisas Eesti Telekomi 15 425 aktsia omanik.
Seotud lood
Umbkaudsete arvestuste kohaselt toovad
TeliaSonera Eesti Telekomile tehtud ülevõtupakkumine ja lisadividendid 37
eraisikule vähemalt miljon Eesti krooni.
Eesti Telekomi juht Valdo Kalm ütles
Äripäevale, et omanikuvahetus Eesti Telekomis suuremaid muutusi kaasa ei too.
"See jooksis kuskilt juba läbi, et suuremaid muutusi ei tule," kordas Kalm
TeliaSonera lubadust.
Riik on põhimõtteliselt otsustanud müüa oma
osaluse AS-is Eesti Telekom. Rahandusminister teeb neljapäevasel valitsuse
istungil ettepaneku nõustuda TeliaSonera ülevõtmispakkumisega Eesti Telekomi
aktsiate osas hinnaga 93 krooni aktsia kohta.
Eesti Telekomi väikeaktsionär Tõnis
Kiisküla ütles Äripäevale, et kuni eilseni oli tema kindel otsus aktsiaid hoida,
kuid tänase info valguses võtab ta koos abikaasaga TeliaSonera ostupakkumise
vastu.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.