Eesti Telekomi väikeaktsionär Tõnis
Kiisküla ütles Äripäevale, et kuni eilseni oli tema kindel otsus aktsiaid hoida,
kuid tänase info valguses võtab ta koos abikaasaga TeliaSonera ostupakkumise
vastu.
Tõnis ja Juta Kiiskülale kuulub kokku 49 950 Eesti Telekomi aktsiat. Perekond tegeleb ettevõtlusega Haapsalu külje all Uuemõisas.
"Ütleme, et reaktsioon on positiivne," jagas Tõnis Kiisküla Äripäevaga oma praegusi mõtteid ja tundeid Telekomi aktsiate teemal. Kiisküla täpsustas, et hindab valitsuse tööd, mille tulemusel hind kerkis ja makstakse välja ka dividende. "Kellelegi ei tehta siin liiga," märkis ettevõtja.
Kiisküla tunnistas, et oli eilseni täiesti kindel, et ei võta TeliaSonera ülevõtmispakkumist vastu, kuid muutis täna meelt.
107 000 Telekomi aktsia omanik Felix Laupmaa ütles täna E24-le, et ei võta hinnatõusu lootuses TeliaSonera pakkumist vastu. Isegi koos riigi omandis olevate aktsiatega pole TeliaSonera osakaal veel nii suur, et see võimaldaks sundülevõtmist korraldada, rääkis Laupmaa.
"Ma olen mõelnud selle peale, et aktsiat hoida, kuid risk on olemas, et sinna jääb paar-kolm lolli. Kui tõesti tahad aktsiat hoida ja sul on tõesti nii palju vabu vahendeid, et... mul sellist asja pole," kommenteeris Kiisküla Laupmaa otsust.
Kiisküla lisas, et ajalugu teab juhtumeid, kus aktsiate hoidjad jäävad n-ö igavesteks aktsionärideks, omamata hilisemat müügivõimalust ja kaotades samas ka dividendid.
Kiisküla ütles, et ei tea veel, mida aktsiate alt vabaneva rahaga teeb. "Mul on seal piisavalt vaba raha," kummutas ta võimaluse, et laiendab oma praegusi ettevõtteid. "Eks ma investeerin seda ikka edasi, kuid pole veel otsustanud, kuhu," märkis ta.
Seotud lood
Umbkaudsete arvestuste kohaselt toovad
TeliaSonera Eesti Telekomile tehtud ülevõtupakkumine ja lisadividendid 37
eraisikule vähemalt miljon Eesti krooni.
Soomes töötav Eesti Telekomi aktsionär Ants
Promann ütles täna Äripäevale, et pole küll viimaste arengutega kursis, kuid
põhimõtteliselt on selge, et Telekomi müügiga on riigil kuri karjas.
Parasjagu keset põldu jahti pidav Eesti
Telekomi aktsionär Jaan Talts ütles täna Äripäevale, et ei rõõmusta riigi otsuse
üle telekomi aktsiad müüa.
Eesti Telekomi juht Valdo Kalm ütles
Äripäevale, et omanikuvahetus Eesti Telekomis suuremaid muutusi kaasa ei too.
"See jooksis kuskilt juba läbi, et suuremaid muutusi ei tule," kordas Kalm
TeliaSonera lubadust.
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.