Tallinna Kaubamaja väikeaktsionär Stefan
Andersson soovitab Lätis asuvat ettevõtte vara mitte maha müüa, vaid püüda ära
oodata paremad ajad, et uuesti tegevust alustada.
„Ma loodan, et nad ei müü oma varasid liiga kergekäeliselt, kuna konjunktuur on hetkel absoluutselt madalpunktis. Praegu on minu arvates absoluutselt kõige parem aeg osta vara Baltimaades,“ kommenteeris Andersson, kel on läbi OÜ Andersson Investeeringud 38 200 Tallinna Kaubamaja aktsiat.
Kui ettevõte külmutab tegevuse natukeseks ajaks, kuna rahavood on praegu halvad, siis see on Anderssoni arvates arusaadav. Aga ta loodab, et nad jätkavad oma laienemist, kui ajad on paremad. „See läheb kiiremini, kui arvatakse. Ma arvan, et juba järgmisel aastal hakkavad numbrid Balti riikides paranema, ja päris kiiresti,“ uskus Andersson.
Seda, mida tühjade ruumidega peale hakata, on väikeaktsionäri sõnul raske soovitada. „Seda on raske teada, kuna neil on ju ka rentnikke nendes ruumides ja ma ei ole kursis, mis plaanid nendega on,“ vastas väikeaktsionär. Ta arvas, et igal juhul on rahavoo mõttes parem objektid lihtsalt külmutada, kui liiga odavalt maha müüa.
Pessimism on hetkel liiga suur ja igal pool on probleeme, aga kui on finantsiliselt võimalik rasketel aegadel vastu panna, siis see on Anderssoni hinnangul kindlasti kõige parem. „See on samamoodi börsil ja kinnisvaraturul, praegu on selline aeg, kus kõige targemad investorid tahavad soetada odavalt vara Baltimaades. Sellepärast on praegu absoluutselt vale aeg hakata oma varasid müüma,“ toonitas ta veelkord.
Seotud lood
Selver ASi nõukogu esimees Andres Järving
tunnistab, et Läti Selveri tegevuse külmutamine oli paratamatu ning märgib veel,
et taolist kriisi ei suudetud ette näha.
LHV Panga analüütiku Henri Adamsi sõnul
tunnistas Tallinna Kaubamaja Läti Selveri sulgemise otsusega, et see samm
oli viga. LHV vaatab ümber aktsia soovituse "osta".
A-Selver AS kavatseb külmutada kaks aastat
tagasi Läti jaekaubandusturul opereerimiseks loodud tütarettevõtte Selver Latvia
SIA tegevuse.
Tallinna Kaubamaja kogukahju Lätis –
mis arvestab Läti Selverite kinnistute allahindluse kõrval ka seal
aetavat jalatsi- ja automüügiäri –, võib ulatuda 266 miljoni kroonini, ütles
Swedbank Marketsi analüütik Pavel Lupandin.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.