Kõrgemate riigiametnike palkade lahtisidumine keskmisest palgast oli õigustatud, kuid ebaõiglane oli riigiteenistujate palkade tõstmine praeguses majandusolukorras, rääkis Kalle Muuli raadiosaates "Olukorrast riigis".
Muuli lootis südamest, et riigikogus vastu võetud palgasüsteemi muutmise eelnõu ei lähe läbi. "Loodan, et president ei kavatse sellega leppida. Ma kutsun presidenti hoolikalt lugema põhiseadust," sõnas Muuli.
Muuli hinnangul ei tohiks riigijuhid oma palka tõsta olukorras, kui teistel sissetulek aina väheneb. "Miks peaksime ebaõiglusega leppima?" küsis Muuli.
Anvar Samosti arvates pole pikk arutelu riigiteenistujate palkade ümber siiani lahenduseni viinud ja seega oleks targem teema lõpetada. Selle asemel pakkus Samost välja, et muudatusi tuleks teha üldse parteipoliitikas, mis võiks tagada esindusväärse riigikogu.
Seotud lood
Riigikogu põhiseaduskomisjon määras 2011.-15. aastaks presidendi palgaks 5200 eurot ehk 81 362 krooni, mis on rohkem kui 2000 krooni kõrgem praegusest.
Eestis on tähtsamaid probleeme lahendada ja ligi 2000kroonise presidendi palgatõusu teemal ei peaks pikemalt peatuma, ütles konkurentsiameti juht Märt Ots.
Brüsselis Euroopa Liidu Ülemkogul viibiv peaminister Andrus Ansip tervitas oma Iiri kolleegi otsust nõustuda tuleva aasta säästueelarves oma palga 20%se kärpega, ja lisas, et ei pea majanduse praeguses seisus usutavaks ka Eesti peaministri palga kasvu.
Riigikogu kiitis täna 64 poolthäälega heaks kõrgemate riigiteenijate ametipalkade seaduse, mis kehtestab kõrgeimaks palgamääraks 5200 eurot.
Rail Balticu Ülemiste terminali ehitustööd käivad: mitmed töövõtjad on juba kaasatud ja õige pea kuulutatakse välja veel neli hanget. Peagi alustatakse jalakäijate rõõmuks ka T1st Ülemiste Keskuseni viiva tunneli ehitamisega.