23. oktoobril ilmunud Koit Brinkmanni artikkel
"Reformierakonna saladus: väljapressijate ohvrid või skeemitajad?" avalikustas viimaste riigikogu valimiste eel Reformierakonna liikmete poolt tehtud kampaaniakulutused ja vassimise aruannetega. Kui esialgu tunnistasid asjaosalised, et nad on sattunud väljapressimise ohvriteks, siis pärast peaministri Andrus Ansipi telefonikõnet hakati rääkima tsiviilvaidlusest. Selle artikli tulemusena kaob seadustest üks auk, mis võimaldas erakondi nende liikmete kampaaniate kaudu rahastada varjatult ja peita tegelikke kampaaniakulusid.
5. oktoobril ilmunud Piret Reiljani artikkel
"Swed põletas pensioniraha kuumal ajal" juhtis avalikkuse tähelepanu faktile, et Swedbanki PDF fondi allahindlusest saavad suurt kahju ka panga pensionifondide kliendid, kelle sääste oli Swedbank investeerinud enda rämpsvõlakirjade fondi. Swedbank pidi lõpuks andma järele avalikkuse survele ning tekkinud kahjud oma klientidele hüvitama. Juhtum oli üks põhjus, miks Stockholmis vahetati välja fondides toimunu eest vastutanud tippjuht ning Swedbank Eesti peab seda ise panga jaoks eelmise aasta olulisemaks sündmuseks Erkki Raasukese ametivahetuse kõrval.
16. oktoobril ilmus Väinu Rozentali koostatud
vallajuhtide sissetulekute TOP, mis näitas, kui palju on vallajuhid viimasel aastal teeninud ning kui suur on nende sissetulek. See oli üks abimaterjal valijatele, kes 18. oktoobril otsustasid, kas senised vallajuhid võiksid jätkata või tuleks nende asemel valida keegi teine.