Seoses aasta algusega on muutunud aktuaalseks puhkuste planeerimine ning seega tekib paljudel küsimusi, kuidas uue töölepingu seaduse järgi puhkust arvestama peab.
Kõige suuremaks erisuseks võrreldes varasemaga on tööaastapõhiselt puhkuse arvestuselt üleminek kalendriaastapõhisele. Advokaadibüroo Lepik & Luhaäär LAWIN advokaadi Triinu Hiobi abiga anname ülevaate põhipuhkuse arvestamisest uue TLSi järgi.
1. Puhkuse kestus
Põhipuhkuse kestus on 28 kalendripäeva aastas, kuid töötaja ja tööandja võivad leppida kokku ka pikemas puhkuses. Lühemas puhkuses kokku leppida ei saa.Erandid: pikem põhipuhkus on ette nähtud:alaealistele või töövõimetuspensioni saavatele töötajatele. Sellistel juhtudel hüvitatakse 28 kalendripäeva ületava puhkuseosa tasu tööandjale riigieelarve vahenditest tööandja avalduse alusel.haridus- ja teadustöötajatele. Nende puhul on tasu pikema põhipuhkuse eest tööandja kanda.
Pikemalt loe artiklit tänasest Äripäevast või
SIIT! Sisenemiseks vajaliku päevapileti saad soetada
SIIN!Seotud lood
Uue sarja esimene saade!
Elisa Eesti juht Andrus Hiiepuu rõhutab uhiuues sarjas “Juhtides tulevikku”, et suurfirmad liiguvad kestlikkuse suunas ja sellega kujundatakse ümber tööstusharud. Kes pole sellega kaasas, jääb lihtsalt maha.