Saksamaa rahandusminister Wolfgang Schäuble ütles ajaleheintervjuus, et valitsus kavatseb osta varastatud pangainfot Šveitsi pankades tulusid varjavate Saksa kodanike kontode kohta.
Juhtum on sarnane paari aasta tagusele skandaalile, kus Saksamaa valitsus ostis Liechtensteini pangast varastatud kliendiinfot ning alustas selle baasil ulatuslikku „ajujahti“ maksudest kõrvalehoidjate tabamiseks, ütles Schäuble intervjuus ajalehele Augsburger Allgemeine.
„Nii ei saa me kuidagi teisiti otsustada,“ ütles Schäuble.
Ajakirja Stern läbi viidud küsitlus näitas, et 57% 1000 küsitletust toetas pangainfo kasutamist maksudest kõrvalehoidjate tabamiseks, isegi kui see on omandatud illegaalsel teel.
Kava infot osta pingestab veelgi maksuteemast juba varem Saksamaa ja Šveitsi vahel piredaks läinud suhteid, vahendab agentuur Bloomberg.
Saksa meedia andmeil pakutakse Saksa valitsusele andmeid 1500 sakslase konto kohta 2,5 miljoni euro eest. Seni laekumata maksutulu võiks Saksa valitsus nende andmete põhjal saada ligi 200 miljonit eurot.
Šveitsi pangad, mis on juba kannatanud USA, Prantsusmaa ja Saksamaa valitsuste rünnakutest pangasaladusele, leiavad, et Saksa valitsus ei tohiks maksta varastatud info eest. Šveitsi rahandusminister Hans-Rudolf Merz ütles, et riik ei anna omalt poolt mingit juriidilist abi maksuküsimustes, mille aluseks on varastatud info.
Šveitsi pankadele on oma töötajatest kujunemas tõsine risk klientide privaatsusele.
„See on omamoodi majandussõda Šveitsi vastu, kus varem täiesti illegaalseks arvatud tegevus on muutunud aktsepteeritavaks,“ ütles Bloombergile õigusbüroo Fischer&Partners asutaja Daniel Fischer. „See on Šveitsi pankadele väga suur oht.“
Seotud lood
Liechtenstein on välja andnud
rahvusvahelise arreteerimisloa tabamaks mehe, keda kahtlustatakse
konfidentsiaalse pangainfo lekitamises.
Pärast seda, kui Saksamaa valitsus teatas, et kavatseb osta Šveitsi pankadest varastatud infot maksudest kõrvalehoidjate kohta, on enam kui 2000 sakslast vabatahtlikult oma tulud deklareerinud, et võimalikust karistusest pääseda.
Saksa rikkurid, kes Liechtensteini
pangasaladusele lootes maksudest kõrvale hiilisid, on suures osas juba
paljastatud, põhjust väriseda on nüüd aga ka ülejäänud maailmal.
Šveits nõustus USA sooviga jagada vajadusel
pangasaladusi Ameerika Ühendriikidega, kirjutab BBC.
ABB Balti riikide ärijuht Jukka Patrikainen on seda meelt, et 1990ndatel Eestisse tulnud allhanketööd andsid siinsetele tööstusettevõtetele hea stardiplatvormi. Tänu tugeva tööstusriigi mainele saab ABB Eestis peagi alustada ka ülisuurte mootorite tootmist.