Äripäeva juhatuse liige Igor Rõtov ütles Ekspress Grupi majandustulemusi kommenteerides, et ettevõte, kelle laenukoormus ületab miljard krooni, kuid käive jääb alla miljardi krooni, ei saa end väga kindlalt tunda.
Äripäeva juhatuse liikme Igor Rõtovi sõnul ei olnud EEG tulemused kuidagiviisi üllatavad, pigem murettekitavad.
"Firma, millel on nii suur laenukoormus - kokku üle miljardi, kuid aastakäive on alla miljardi -, ei suuda toota jooksvat kasumit. Delfi allahindamine on pigem raamatupidamuslik tegevus. Ekspress Grupi jaoks peaks oluline olema pideva, jooksva rahavoo püsimine," rääkis Rõtov.
Äripäeva juhi hinnangul on siiski väga positiivne, et EEG suutis Ekspress Hotline`i ja Rahva Raamatu korraga maha müüa ja ühtlasi saada kiiresti nende eest ka raha kätte.
"See peaks likviidsusmuret mõneks ajaks leevendama," usub Rõtov.
Teda üllatas, et Printall on samuti varasema edu asemel hakanud käivet kaotama.
"Käive on langenud umbes 15%, aga see langeb kasumi arvelt. Pigem siiani suudeti käivet hoida või isegi seda kasvatada. Võib öelda, et umbes 80% Ekspress Grupi kasumist tuleb trükikojast ja teine osa kasumist Õhtulehest. Õhtuleht on küll pidevalt kahanenud, kuid püsib siiski hea rahalehmana kasumis," selgitab Rõtov.
Mille pärast Hans H. Luik ja Gunnar Kobin sel aastal muretsema peaksid?
"Nad peaksid kõige rohkem muretsema sellepärast, et Postimees Delfist mööda ei läheks. Kui nii peaks juhtuma, siis langeb järsult käive kui tulevikuperspektiiv. Selleks, et nii ei juhtuks, peaksid nad ilmutama suurt leidlikkust," lisas Äripäeva juht muiates.
Seotud lood
Ekspress Grupi juhatuse esimees Gunnar Kobin leidis golfimängu vaheajal aega Äripäeva küsimustele vastata. Ta tunnistab, et Delfi ostmiseks võetud laen rõhub neid veskikivina, kuid internetiportaali edaspidise rahateenimise võime osas on nad lootusrikkad.
Postimehe peadirektor Erik Roose ütleb Ekspress Grupi majandustulemusi kommenteerides, et midagi üllatavat neis ei ole.
Ekspress Grupp teenis neljandas kvartalis 109 mln kroonise puhaskahjumi.
Ekspress Grupp hindas eelmise aasta viimases kvartalis maha Delfi firmaväärtust 91,4 miljoni krooni võrra, mille tulemusena peaks internetiportaali bilansiline väärtus olema 2009. aasta lõpu seisuga 744 miljoni krooni.
Kulla hind purustas oktoobris uued rekordid ja on kiiresti lähenemas 3000 dollari piirile. Novembri alguses tõi Donald Trumpi valimisvõit kullaturule küll suure päevase languse, kuid pikaajalist negatiivset mõju kullaturule ma ei näe. Pigem vastupidi.