Euroopa Komisjon teatas, et asub vähendama meeste ja naiste palgaerinevust, mis Eestis on koguni üle 30 protsendi.
Euroopa Komisjon on seadnud eesmärgiks vähendada järgmise viie aasta jooksul märkimisväärselt naiste ja meeste palgaerinevust Euroopa Liidus. Viimaste andmete kohaselt teenivad ELis naised meestest keskmiselt 18% vähem, Eestis on palgaerinevus aga koguni üle 30%.
„Olen sügavalt mures, et meeste ja naiste palgaerinevus on viimase 15 aasta jooksul vaevu kahanenud ja on mõnes liikmesriigis hoopis suurenenud,” ütles Euroopa Komisjoni asepresident ning õigusküsimuste, põhiõiguste ja kodakondsuse volinik Viviane Reding. „Praeguse majanduskriisi tingimustes on palgaerinevuse näol tegemist Euroopale lubamatu kuluga. Meil tuleb kasutada kõiki võimalikke vahendeid meeste ja naiste palgaerinevuse kaotamiseks.“
2009. aasta uuringu kohaselt suurendaks soolise ebavõrdsuse kaotamine ELi tööturul SKPd potentsiaalselt 15%–45%.
Palgaerinevuse vähendamiseks kavatseb komisjon suurendada tööandjate teadlikkust ning toetada soolist võrdõiguslikkust edendavaid algatusi ja vahendite väljatöötamist palgaerinevuse mõõtmiseks. Samuti ei välistata uusi õiguslikke meetmeid palkade läbipaistvuse, tugevamate sanktsioonide ning meeste ja naiste palgaerinevuse regulaarse aruandluse osas.
Täna avaldatud Eurobaromeetri uuringu kohaselt toetab üle 80% eurooplastest kiiret sekkumist palgaerinevuse vähendamiseks. Lisaks leiab 62% vastanutest, et sooline ebavõrdsus on nende liikmesriikides laialt levinud. 66% väitis aga, et viimase kümne aasta jooksul on olukord paranenud.
Seotud lood
Sotsiaaldemokraat Marianne Mikko teatas, et arvustas tänasel statistikaameti korraldatud konverentsil valitsust, kes tema hinnangul suhtub tuima ükskõiksusega soolise palgalõhe probleemi.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.