Harju Maakohus algatas eile ASi Glaskek juhatuse avalduse ja äriühingu suurima finantseerija teadmisel ettevõtte saneerimismenetluse saneerimisseaduse alusel, kuigi ettevõtte restruktureerimist alustati juba aasta varem.
Saneerimismenetluse algatamise eesmärk on tagada ettevõtte maksimaalne tööhõive keerulises majanduskeskkonnas ja ettevõtte võlausaldajate nõuete täitmine, teatas ettevõte ning lisas, et Glaskeki majandustegevus jätkub tavapärasel viisil.
Glaskeki juhatuse esimehe Indrek Pajuri sõnul teeb ettevõtte juhtkond aktiivset koostööd kontserni finantseerivate pankadega. „Turuperspektiiv on meie jaoks paranemas, kuna oleme suutnud avada uusi eksportturge“ sõnas Pajuri.
„Glaskekil on olemas kaasaegsed tootmishooned ja -seadmed, ettevõte annab tööd enam kui kahesajale inimesele. Nende töökohtade ja väärtuste säilitamiseks viisimegi sisse saneerimisavalduse, et aktsionärid ning juhtorganid saaksid koos pankadega leida optimaalseimad lahendused.“
AS Glaskek ühendas 2009. aastal mitmed tütarfirmad, et vähendada kulubaasi ja teha ettevõtte struktuur lihtsamaks. Pajuri sõnul on andnud tegevuste konsolideerimine arvestatavat efekti.
Seotud lood
Krediidiinfo andmetel on ASi Glaskek maksuvõlg tänase seisuga üle 9,7 miljoni krooni.
Pankrotistunud ASi Glaskek võlausaldajad arutasid nõuete üle, mida on kokku rohkem kui 358 miljoni krooni eest. Swedbanki nõue moodustab sellest ligi 310 miljonit krooni.
Eesti suurim aknatootja AS Glaskek alustas
tütarettevõtete koondamist ühte valdusettevõttesse. Aktsiad ühte firmasse
tõstnud Oberšneiderid eitavad müügisoovi.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.