Rootsi päritolu erainvestor Stefan Andersson sel aastal börsil ei kiirusta, sest suured tootlused jäid eelmisesse aastasse.
Tagantjärgi tarkusena ütlevad investorid nüüd kõigile, kes seda varem ei taibanud: „Eelmise aasta märtsis oli põhi!“ ja sellest kõneleb ka nende kosunud aktsiaportfell. Kuid milline on nende strateegia sel aastal?
„Ma ei otsi enam neid ülisuuri tootlusi, mis paistsid eelmisel aastal börsil. Tuleb jääda nende ettevõtete juurde, mis on hästi juhitud ja millel on pikaajalised kasvuvõimalused,“ rääkis Andersson.
Rene Ilves näeb turul tõusupotentsiaali ja kavatseb ka paremaid aktsiaid juurde osta. Vahetult enne investorite TOPi valmimist ostis ta juurde Olympicut, Merkot, Kaubamaja ja Nordeconi ning loobus Tallinna Veest ja Normast. „Praegu on aeg, kus tasub osta ja hoida,“ ütles ta.
„3-5 aasta perspektiivis on tänased hinnatasemed pigem ostuks kui müügiks head, kui on pikaajaline investeerimishuvi ja seda raha lähiaastatel vaja pole,“ ütles Hansapangas tuletisinstrumentidega tegelenud ja derivatiivide kauplemise osakonda Pärt Kivaste.
Investorite tabel on sel aastal teist nägu lisaks aktiivsematele investoritele ka börsilt lahkunud dividendiaktsia Telekomi pärast, mille rahakamad ja stabiilsust armastavad investorid numbreid vaadates ei kiirusta Tallinna börsile raha tagasi tooma.
Telekomi omanud Gunnar Toode märkis, et praegu ei ole Tallinna börsilt midagi osta. „Tallinna Vesi oleks võinud isegi variant olla, kuid nüüd on tekkinud probleemid seoses seadustega,“ viitas mees seaduseandjate püüdlusele rasvaste kasumimarginaalidega ettevõttele päitsed pähe tõmmata. Heaks aktsiaks peab mees ka Normat, aga mis samuti ühe jalaga juba börsilt väljas. Seetõttu paigutas ettevõtja Telekomi raha osaliselt mujale börsidele, ostes näiteks Leedu TEO-d.
Seotud lood
Perekonnad, kes ühiselt ettevõtluse või investeerimisega tegelevad, pole haruldased, aga et tervelt kolm pereliiget jõuab kahekümne suurima Tallinna börsile raha paigutanud erainvestori nimekirja, on kindlasti märkimisväärne.
Aktsiaturgude ralli on viimase aasta jooksul toonud Eesti eraisikutest börsiinvestorite edetabelisse kõvasti juurde inimesi, keda võib nimetada investeerimisproffideks.
Äripäeva investorite edetabelis sel aastal kõige kõrgema koha saavutanud Arvo Nõges leiab, et oma parimad tulemused on ta saavutanud börsil alati turu üldise konsensusega opositsioonis olles.
Tallinna börsile enim raha paigutanud investorid usuvad, et see aasta võib börsil tulla huvitav, kuid tegutsemisel tasub olla ettevaatlik ja rahulik, et mitte näppe kõrvetada.
Föderaalreservi kolmapäevane pressikonverents valmistas investoritele üllatuse ning kulla hind sööstis järsult alla. Kas kujunemas on hea ostukoht?