Tallinna Kaubamaja müügi- ja turundusdirektor Enn Pareli sõnul toob Tallinna kehtestatud müügimaks tõenäoliselt kaasa hinnatõusu kogu Eestis.
"Kõige baaskaubamad kaubad on praeguses redaktsioonis välja jäetud, kuid see on kaupmeeste seisukohalt täiesti lootusetu," sõnas Parel. Seega näeksid kaupmehed parema meelega, et müügimaksul puhtpoliitilisena tunduvaid erandeid üldse poleks, vahendas Parel Kaupmeeste liidu juhatuse liikmena teiste ettevõtjate mõtteid.
"Tänases olukorras pole kaupmeestel võimalik müügimaksu oma kraesse võtta, sest see võib tähendada kahjumi kahekordistamist," lisas Parel. "See võib tunduda loodusõnnetusena, kuid selline ta praegu on."
Pareli sõnul pole kaupmeestega varem nõu peetud ja nüüd on millegi sisuliseks muutmiseks rong tegelikult läinud. Kui linnavalitsus kaupmeeste ettepanekuid kuulda võtab, lubatakse kauba eest kassas teatud aja jooksul küsida müügimaksu võrra kõrgemat hinda nagu see pärast käibemaksu ootamatut tõstmist oli.
Seotud lood
Tallinna abilinnapea Eha Võrk ütles Äripäevale, et ei näe põhjust müügimaksu edasilükkamiseks. Maksu pole välja töötatud salaja, selle juures on juba arvestatud mitmeid ettevõtjate soovitusi.
Pärast müügimaksu kehtestamist Tallinnas peaks rahvas mujal Eestis heameelt tundma, et lõhe pealinna ja maakaupluste hindade vahel veidi kahaneb, kinnitas Tallinna abilinnapea Eha Võrk.
Tallinna linnavolikogu täiendab neljapäeval müügimaksu määrust, pööramata ilmselt tähelepanu maksu analüüsima palutud KPMG Balticsi loetletud riskidele.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi. Võisteldakse tööjõuturul, IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgitavad saatekülalised Äripäeva raadios.