Pärast müügimaksu kehtestamist Tallinnas peaks rahvas mujal Eestis heameelt tundma, et lõhe pealinna ja maakaupluste hindade vahel veidi kahaneb, kinnitas Tallinna abilinnapea Eha Võrk.
Tema sõnul ei tähenda müügimaks, et Tallinnas hinnad automaatselt tõusevad, kuna antud maks on ikkagi ettevõtjatele ehk kauplejatele. "Nii võivad mitmedki kauplejad oma hindu mitte tõsta või siis tõsta näiteks ainult 0,5% või veelgi vähem," kirjutas ta Oma Saares. Ent ka pärast müügimaksu rakendamist Tallinnas ei muuda see pealinlasele kaupade hindu kallimaks, kui need on mujal Eestis, lisas Võrk.
"Teadaolevalt on paljude kaupade hinnad väljaspool Tallinna kõrgemad, eriti just väiksemates maapiirkondades," lisas abilinnapea.
Kaupmeeste liidu juhatuse liige Enn Parel tunnistas 3. aprillil Oma Saares ilmunud artiklis, et tõenäoliselt toob Tallinnas juunist rakenduv üheprotsendiline müügimaks kaasa hinnatõusu kogu Eestis, kuna kaubandusketid ei hakka koostama erinevaid hinnakirju.
Seotud lood
Tallinna Kaubamaja müügi- ja turundusdirektor Enn Pareli sõnul toob Tallinna kehtestatud müügimaks tõenäoliselt kaasa hinnatõusu kogu Eestis.
Ettevõtjad astuvad üha jõulisemaid samme Tallinna müügimaksu vastu, sest endiselt on segane, kes ja mille pealt peab seda maksma, lisaks on maksu kogumine võrreldes oodatud tuluga liiga kulukas.
Tallinn astus eile järgmise sammu, et kehtestada 1. juulil müügimaks, mida ettevõtjad peavad aga palju segadust ja kulutusi tekitavaks.
Pealinna võimu kinnisidee - müügimaks Tallinnas 1. juulist - hakkab vaatamata ees terendavale tohuvabohule järjest selgemaid piirjooni võtma. Eelmisest reedest on Tallinna linnal maksu- ja tolliametiga koostöömemorandum, mille järgi riiklik maksuhaldur hakkab seda maksu koguma.
Rahvusvaheline reitinguagentuur S&P Global Ratings
tõstis Freedom24 kaubamärki omava Freedom Finance Europe Ltd. pikaajalist krediidireitingut B-tasemelt B+-tasemele.