Eesti Telekomi börsilt viinud TeliaSonera esimese kvartali käive langes 3,9 protsenti, 26 miljardi Rootsi kroonini, kuid kasum näitas kasvu, teatas ettevõte börsile.
Valuutakursside mõjuta oleks käive kasvanud 2,5 protsenti. Emaettevõtte aktsionäridele kuuluv puhaskasum kasvas aasta esimese kolme kuuga 6,4 protsenti, 4,7 miljardi Rootsi kroonini ning aktsiakasumiks tuli seega 1,05 Rootsi krooni.
Boonuste vähendamise tõttu otsustati muuhulgas TeliaSonera juhatuse põhipalkasid tõsta 30 protsendi võrra, vahendas uudisteagentuur TT. Palgalisa saavad juhatuse esimees ja veel seitse liiget. Varasema boonustesüsteemi alusel teenisid nad lisaks põhipalgale veel 50 protsendi ulatuses lisaraha.
TeliaSonera oli esimene operaator maailmas, kes eelmisel aastal tuli välja kiire 4G ühendusega ning plaanib lisaks Rootsile ja Norrale seda laiendada ka Soome, Taani ja Balti riikidesse, selgub ettevõtte aruandest.
„Usume, et nüüd on õige aeg valikuliselt kasvatada investeeringuid lairibateenusesse, nii tava-, kui mobiilivõrkudes,“ avaldas ettevõtte juht Lars Nyberg. Siiski märkis ta, et esimeses kvartalis tehti investeeringuid suurema ettevaatusega, et kõigepealt saada kinnitust kasvu püsivuses, eriti Euraasia piirkonnas.
Lisaks on mõnda plaanitud investeeringut takistanud näiteks ilmastikuolud Põhjamaades, mistõttu võib aasta kokkuvõttes investeeringute tase jääda plaanitust madalamale, rääkis Nyberg.
TeliaSonera käive mobiiliteenustes langes 0,3 protsenti, 12,3 miljardi Rootsi kroonini ning kohalikus valuutas arvestatuna kasvas 4,9 protsenti. Maksueelne kasum kerkis viie protsendi võrra, 3,5 miljardi Rootsi kroonini ning marginaal paranes aastataguselt 27,4 protsendilt 28,8 protsendini.
Kui Soome ja Taani näitas mobiilteenustes käibekasvusid, jätkasid Balti riigid käivete langusega väljakutsuva makroökonoomilise keskkonna pärast.
Siiski näitab Eesti TeliaSonera hinnangul esimesi paranemise märke. Eestis langes mobiiliteenuste käive (kohalikus valuutas) 8,2 protsenti aastataguse 13,2protsendilise langusega võrreldes. Rootsi kroonides langes siinne käive 17 protsenti, 403 miljoni Rootsi kroonini ning maksueelne kasum (ühekordsete kuludeta) vajus 14 protsenti, 162 miljoni Rootsi kroonini. Samuti vähendati siinseid tegevuskulusid ja maksueelse kasumi marginaal paranes 40,2 protsendini võrreldes aastataguse 39,1 protsendiga.
Kodulahenduste, interneti, televisiooniteenuse jms poolelt kirjutatakse TeliaSonera aruandes, et trendid Balti riikides on eelmise kvartaliga võrreldes paranenud, kuigi lairibateenuse käive langes Leedus 6,4 protsenti ja Eestis 4,5 protsenti. Terve ettevõtte lõikes langes valdkonna käive 7,5 protsenti 10,1 miljardi Rootsi kroonini ning maksueelne kasum kasvas ühe protsendi võrra 3,5 miljardi Rootsi kroonini.
Eesti üksuse lairibateenuste käive Rootsi kroonides langes 13 protsenti 463 miljonini ning maksueelne kasum langes 12 protsenti, 144 miljoni Rootsi kroonini. Marginaal ulatus aastataguse 30,8 protsendiga võrreldes 31,1 protsendini.
Seotud lood
Oma aasta alguse tulemused börsile teatanud sideoperaator Elisa kinnitusel on nende üks suurimaid ebakindlusi seotud Eesti majandusega.
Elisa Eesti ASi käive vähenes tänavu esimeses kvartalis mullusega võrreldes 5,6 protsenti, mis on konkurentidest väiksem langusnumber.
Esimese kvartaliga sai Tele2 Eestis juurde 10 600 klienti, mis tähendab, et Rootsi operaatorit kasutab üle kolmandiku eestlastest. Hinnasurve tõi tagasilöögi käibes.
Aleksandr Kostin ja Sergei Astafjev, Placet Group OÜ (
laen.ee,
smsraha.ee) asutajad, on võtnud endale sihiks arendada ja edendada Eesti jalgpalli ja futsali ehk saalijalgpalli nii Tallinnas kui ka Ida-Virumaal. Nende juhitav MTÜ PG Sport on tuntud oma pühendumuse ja panuse poolest Eesti spordi edendamises, pakkudes uusi võimalusi noortele talentidele ja aidates kaasa spordi kultuuri arengule.