Kahju, et jälle üks eestlastele kuuluv ettevõte ära müüdud, kuid olulisem on see, et töökohad jäävad ning eksport saab senisest võimsam olema, arutles Oliver Kruuda otsuse üle müüa Kalev Chocolate Factory norralastele Eesti Toiduainetööstuse Liidu juhtaja Sirje Potisepp.
„Isiklikke tundeid väljendades pean ütlema, et väga kahju, et jälle üks eestlastele kuuluv toiduainetööstuse ettevõte on ära müüdud,“ nentis liidu juht, lisades, et kindlasti oli Oliver Kruudal selleks väga kindel põhjus. „Hea meel on mul aga selle üle, et kaubamärk ju jääb, töökohad jäävad, ekspordipotentsiaal kindlasti laieneb,“ rääkis Potisepp, nimetades Kalevi müüki aasta teoks, kuna tegemist oli siiski eestlaste kõige armastatuma kaubamärgiga.
Kuigi liidu juhile ei tulnud Kalevi müük üllatusena, oli tema jaoks üllatus ostjaks osutunud Orkla kontsern. „Eesti on nii väike, et igasugused sahinad liiguvad ringi,“ märkis ta.
Potisepa sõnul peaksime olema uhked, et Orkla kontsern, kellel Norras on üle 350aastane ajalugu, Kalevit üldse tahtis. „See tähendab, et välisettevõte usaldab Eestit nii palju, et on nõus siia investeerima. Kindlasti toob see kaasa ka tugevamal tasemel know-how, mis ju ainult tugevdab Eesti toiduainetööstust,“ rääkis Potisepp.
Tema sõnul on suure kontserni tootearendus tihtipeale paremini läbimõeldud ning oma osa on ka selles, et suured kontsernid ei pea nii palju rahakotti vaatama kui eestlastest omanike ettevõte.
„Äris on kõik ettevõtted ostetavad ja müüdavad, küsimus on ainult pakutavas hinnas ja võimalustes. Kui meil endal seda võimalust pole, ei peaks me seda negatiivselt võtma,“ märkis ta Kalevi välismaisele omanikule viidates. Samas tunnistas Potisepp, et kui küsida, kas tema jaoks omab lisaväärtust see, kui ettevõte kuulub Eesti omanikele, vastaks ta, et pisut siiski omab.
Seotud lood
Kalevi müük Orklale on eestlaste jaoks hea valik, kuid eelkõige tuleks mõtiskleda selle üle, mida me ise teinud oleme, et meie ettevõtted eestlaste kätte jääksid, ütles varem Oliver Kruuda Tere piimatööstust juhtinud Kadi Lambot.
Pärast ebaõnnestunud katsetusi on suurettevõtja Oliver Kruuda leidnud Kalevi maiusetootmisele ostja, kelleks on Norra suurkontsern Orkla. Tehingu hinda osapooled ei avalikusta, ent Äripäeva hinnangul võib see olla suurusjärgus 350 miljonit krooni.
Investori ja Oliver Kruuda kreeditori Marcel Vichmanni sõnul on Kalevi müük Oliver Kruuda jaoks emotsionaalselt väga raske otsus.
Kalev on Eestile iseloomulik bärnd ka peale seda, kui Norra suurkontserni Orkla Soome tütarettevõte Felix Abba Oliver Kruudalt Kalev Chocolate Factory (KCF) ära on ostnud, ütles Äripäevale Balbiino juht Jaak Muug.
Lindströmi müügitöö eripära seisneb iga tiimiliikme tugevuste ärakasutamises ja arendamises. Just müügiinimeste koolitamine ja vastutuse andmine nende eelistuste põhjal aitab püsivalt leida ja hoida motiveeritud töötajaid, selgub saatest “Minu karjäär”.