16 eurotsooni kuuluva riigi juhid kiitsid öösel vastu 8. maid heaks kriisivastase fondi loomise, mis peaks pehmendama valitsusvõlgade kasvamise mõjusid pehmendama, kirjutas Wall Street Journal.
Konkreetsete meetmete väljatöötamiseks läheb juba esmaspäeval, 10. mail.
Hetkel pole veel selge, millistest allikatest kriisifondi rahastatakse. Üheks rahastajaks võib olla Euroopa Komisjon. Teise võimalusena nähakse seda, et Euroopa Keskpank ostab eurotsooni valitsuste võlakirjad ära.
Uudisteagentuuri AFP andmetel ulatub kriisifondi maht 70 miljardi euroni.
16 eurotsooni riigist pole valitsussektori võlakoormuse ja riigieelarve defitsiidiga hädas mitte üksnes Kreeka, vaid tervelt 13 riiki.
Seotud lood
Eesti rahandusminister Jürgen Ligi osaleb pühapäevasel Euroopa Liidu rahandusministrite kriisikohtumisel.
ERGO pensionifonid on riskipositsioonide suurendamise peatanud kuni olukorra selginemiseni, Kreeka võlakirju seal ei ole, ütles ERGO pensionifondide fondijuht Siim Valner Äripäevale.
Soome rahandusminister nõuab Brüsselis toimuval erakorralisel nõupidamisel rangeid sanktsioone riikidele, mis astuvad riigieelarve defitsiidi normidest üle, kirjutas dp.ru.
"Investeerimisideede universumi" saates teeme juttu autodest ja autodesse investeerimisest. Kas eksklusiivse auto ostmine on kulu või investeering? Milliseid mudeleid valida, kui soovida, et nende väärtus aja jooksul tõuseks?