Äripäeva kirjutas eile Konstantinos Vrettose nimelisest variisikust, kes kuulub Eestis kümnete võlgades ja likvideerimisel firmade juhatusse. Aadressile Silikaltsiidi 3-28 on registreeritud kümneid võlgnikest ettevõtjaid, kes tegevuse lõpetanud.
Üks nimi, mis mitmel korral jookseb läbi firmadest, mis lõpetavad Konstantinos Vrettose käe all, on Andrus Räppo. Andrus Räppole kuuluv osaühing Legalexpert oli üürnikuks Silikaltsiidi tänaval majas number 3, toas 28.
„Mina ise ei tegutse miski likvideerijana,“ ütles ta Äripäevale, kuigi kinnitas, et on kuulunud mitmete firmade juhatusse enne Vrettost. Ta ei osanud meid aidata ka Vrettose otsinguil.
„Ma ei tahaks midagi oma tegemistest kommenteerida. Ma olen üks väikene konsultant ja teen oma väikest töökest. Ajan oma asja. Teatud asjad on ka klientidega seotud ja ma lihtsalt ei saa kommenteerida,“ ütles ta.
Seotud lood
Pankrotihaldur Andres Tootsman ütles, et ta ei oska ühest lahendust variisikute probleemile pakkuda, sest seaduste rangemaks muutmine hakkaks riivama ettevõtlusvabadust ja segama neid, kes ausalt tegutsevad.
Otsime isikut nimega Konstantinos Vrettos. Ta võlgneb Eesti riigile ja ettevõtjatele miljoneid. Rahvuselt arvatavalt kreeklane, kuid elukohaks märgitud ka Austria pealinna Viini. Vanus 60 või 73 eluaastat. Tegevusalaks kuuluda ettevõtete juhatusse.
Riigikogu õiguskomisjoni aseesimehe Kalle Laaneti hinnangul peaks variisikute probleemi esmaseks lahendajaks olema justiitsministeerium, kuna neil on seadusloome poole pealt võimalusi rohkem, kui näiteks riigikogul.
Kuigi justiitsminister Rein Langi sõnul on valeandmete esitamine äriregistrile kriminaalkuritegu, pidas ta loomulikuks, et sulide vastu võitlemisega ärimaastikul peavad tegelema ettevõtjad ise.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi. Võisteldakse tööjõuturul, IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgitavad saatekülalised Äripäeva raadios.