Briti analüütikud soovitasid Kreekal vabatahtlikult eurost loobuda, kuna vastasel korral ei suudagi Kreeka enda võlakoormaga kunagi toime tulla, kirjutab The Sunday Times.
Londonis asuva Majandusuuringute Keskuse analüütikute hinnangul peaks Kreeka eurost loobuma, võtma taas käibele rahvusliku valuuta, misläbi suudaksid nad brittide hinnangul enda võlgade käes ägava majanduse kiiremini taastada.
Ühtlasi väidavad britid, et juhul, kui Kreeka võtaks taas kasutusele rahvusliku valuuta, õnnestuks neil ka kiiremini riigi eksport taastada ning seeläbi majandus uuesti jalgele aidata.
Samas tähendaks Kreeka võimalik otsust eurost loobuda seda, et Kreeka suured võlausaldajad Saksamaa ja Prantsusmaa pangad häviksid miljardite eurodega.
Eile Kreeka pealinnas Ateenas esinenud Majandusuuringute Keskuse juht Doug McWilliams ütles, et küsimus on eelkõige ajastuses.
"Loobudes eurost võib Kreeka rahvuslik valuuta väärtus langeda maksimaalselt 15%. Samas, arvestades Kreeka võlakoormust, võib riigi võlakoormus euroga jätkatest tõusta üleöö 120% SKT-st 140%-ni SKT-st," rääkis analüütik.
McWilliams lisas, et arvatavasti peab Kreekale soovitatud eeskuju järgima ka Hispaania, Portugal ja Itaalia. Samas ei ole analüütiku hinnangul Itaalia võlakoormus eelnevalt nimetatud riikidega võrreldavas suurusjärgus.
Seotud lood
Reitinguagentuur S&P jättis euroala riigi Kreeka ilma investeerimisjärgu reitingust, prognoosides, et Kreeka võlgade võimaliku restruktureerimise korral ei saa investorid tagasi enamat kui poole laenatud summast.
Kartused, et Kreeka võlakriis kontrolli alt väljub ning haarab kaasa ka teised euroala nõrgad riigid, tõid eile turgudele tugeva ärevuse.
Saksamaa parlamendilt oodatakse täna heakskiitu hiiglaslikule abipaketile Kreeka päästmiseks, kirjutab AP.
Deutsche Banki juhi Josef Ackermanni hinnangul suudab Kreeka enda võlad ära maksta. Varem oli mees skeptilisem.
Telia Digikoristuspäev toimub juba 31. jaanuaril. Meenutame, kuidas viidi sel aastal digikoristust läbi Eesti Kaitseväes, kus IT-süsteemidest ja seadmetest kustutati kokku kümnete terabaitide ulatuses digikeltsa.