Sihtreklaami osa venekeelsetes meediaväljaannetes on 10-12%, mis ei vasta turusegmendi suurusele – venekeelse elanikkonna arvule.
Äripäev küsis Media House arendusjuhilt, kas tema arvates oleks otstarbekas suurendada venekeelsele kliendile suunatud reklaami osa.
Järgneb Media House arendusjuhi kommentaar :
TNS Emori Reklaamikulutuste Uuringu kohaselt on 2009. ja 2010. viie esimese kuu (jaanuar-mai) võrdluses üldised reklaamiinvesteeringud venekeelses meedias hinnakirjajärgses võrdluses suurenenud televisioonis, raadios ning ajalehtedes.
Ajalehtedes on kerget tõusu näidanud enamik allesjäänud väljaandeid, raadios tõusid reklaamipanused Dinamit FM ja Narodnoje Radio jaamades. PBK ja Ren-TV on käesoleva aasta viie esimese kuuga saanud lisareklaami juba olulisel määral enam, mistõttu võib väita, et lisainvesteeringud venekeelsesse reklaami on tulnud enamjaolt just telesse. Kokkuvõtvalt võib väita, et turundajate fookus on käesoleva aasta viiel esimesel kuul olnud kindlasti venekeelsel sihtrühmal. Venekeelsele sihtrühmale suunatud reklaami osa juba on suurendatud ning seda võib ainult tervitada.
Seotud lood
Kõik teadsid Helenet (42) kui sooja ja elava iseloomuga edukat naist. Tööl olles oli ta asjalik ning kodus tegeles laste ja majapidamisega. Õhtuti premeeris ta end tihti pokaali veiniga, et igapäevaseid muresid vaigistada ja stressi leevendada. Viimasel ajal vaevles ta aga unetuse käes ja ka lähedaste sõnul hakkas ta oma sära kaotama. Enese teadmata viis pidev veinitamine naise sügavamale alkoholi lõksu ja õhtusest lõõgastusrituaalist sai hoopis uneprobleemide põhjustaja. Helene jagab oma lugu, kuidas ta sõltuvusest vabanes ja enda elus uue lehekülje keeras.