Viimased kuud näitasid kaubanduses stabiliseerumise märke, kusjuures hooajarõivaste ja -jalatsite ning elektroonika müük näitas selget kasvu, rääkis Viru keskuse juht Ants Vasar.
Viimased kuud on näidanud stabiliseerumise märke, kaubanduse tulemus on olnud väikeses plussis või väikeses miinuses," sõnas Vasar tulemusi kommenteerides. "Kui võib öelda, et esimesel poolaastal olime väikeses miinuses, siis teises poolaastas, loodan, et jääme väikesesse plussi, nii 1%," lisas ta.
"Oleme põhjas, aga kas tuleb topeltjõnks, millest räägitakse, ei oska öelda. Mingit kiiret kasvu kindlasti ei tule. Kui järgmisel aastal kasvan käive 2-3%, on see ka väga hea tulemus," prognoosis Vasar, kelle sõnul on hooajarõiva- ja jalatsiäri koos elektroonikakaubandusega praegu selgelt kasvav.
"Ma usun, et meil kõigil on piisavalt riideid, et veel mitu suve vastu pidada, aga inimeste kindlustunne kasvab ja elektroonikas on aastane ostupaus olnud piisavalt pikk aeg, et uued lahendused tuleksid," põhjendas Vasar.
Viimase uuringu kohaselt, mille Viru keskus tellis, on nende inimeste arv, kes omale kõike lubasid, kasvanud 29%-lt 39%ni.
Seotud lood
Kui Leedus langes Maxima poeketi käive esimesel poolaastal 13,7 ja Lätis 8,5 protsenti, siis Eestis kahanes müük vaid 3% võrra. Eesti taastub kiiremini, kinnitas Maxima Grupi juht.
Terve selle aasta languses püsinud jaemüük vähenes juunis eelmise aasta sama ajaga võrreldes püsivhindades 7%.
Ülemiste keskuse käive kukkus vähem, kui Eesti jaekaubandus keskmiselt, kommenteeris reedel avaldatud jaemüügistatistikat keskuse juht Guido Pärnits.
Kui ETK Grupi teised ketid kasvatasid käivet, siis ühe poe võrra väiksema Maksimarketite keti käive kahanes peaaegu viiendiku.
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”