Endisel Veljo Kuuse ettevõttel, pankrotistunud KOBE Investmentsil varasid küll juurde tulnud pole aga nõuded seevastu on kasvanud 80 miljoni krooni võrra, ütles KOBE Investmentsi pankrotihaldur Peeter Allikvere.
„Ei varasid küll kuskilt juurde tulnud pole. Kokku esitati nõudeid 360 miljoni krooni eest,“ rääkis Allikvere peale täna toimunud võlausaldajate nõuete kaitsmist. Tema sõnul tunnustati ilma vastuväideteta 96 miljoni krooni väärtuses nõudeid ning ülejäänute osas esitati vastuväiteid.
Pankroti peamine põhjus oli kinnisvaraprojektidega tegelenud ettevõtte ebaõnnestunud investeeringud, mis olid tingitud valdkonna üldisest arengust, on pankrotihaldur varem öelnud. Ettevõttele tehtav erikontroll peab tegema selgeks, kas KOBE Investments on teinud ka tehinguid, mis on kahjulikud ja pole seotud ettevõtte tegevusega või on seotud päris ilmse vara väljaviimisega. „Erikontrolli akti veel ei ole ja täiendavad dokumendid lubati üle anda veel kolmapäeval,“ kinnitas Allikvere.
KOBE Investmentsi ümber toimuvad edasised arengud sõltuvad otseselt erikontrolli tulemusest. „Analüüsime seda koos pankrotitoimkonnaga ja vaatame, kuidas edasi käituda,“ märkis pankrotihaldur. Kas akt sel nädalal valmib, on tema sõnul küsitav.
Pankrotitoimkonna järgmist kohtumist veel paika pandud ei ole.
Kobe Investmentsi praegune juhatuse liige Hillar Talts ja tema partner Randy Kalm said ettevõtete kaudu Kobe Investmentsi omanikuks äriregistri andmetel mullu oktoobris. Kobe Investments liikus kahele firmale, mida omab praegu Taltsi ja Kalmu Haktoline Konsult OÜ.
Varem on Äripäeva kirjutanud, et Veljo Kuuse, Kaire Kopli ja Tauno Muide pankrotistunud kinnisvaraarendajast Kobe Investmentsist jäi järele pea 300 miljoni eest võlgu, kuid vara ettevõttel pole.
KOBE Investmentsi pankrot kuulutati välja 8. jaanuaril 2010. Ettevõtte pankrotti taotles Toomas Lumani suurosalusega kontserni Nordecon International tütarfirma AS Eston Ehitus. Lisaks esitas Eston Ehitus pankrotiavalduse ka (tänseks pankrotistunud -toim.) OÜ Peterburi Ärikvartali vastu, kuna KOBE Investments ja Peterburi ärikvartal jäid ärikvartali ehitustööde eest ehitajale võlgu 38 miljonit krooni.
KOBE Investments alustas tegevust 2006. aasta veebruaris. Sama aasta lõpuks oli ettevõte emiteerinud 51 miljoni krooni eest võlakirju. Investeerimisprogrammi raames omandas KOBE Investments 3 hektari suuruse maatüki Peterburi maantee ääres, kuhu ärihoonet ehitama hakkas. Projekti finantseerimiseks emiteeris kinnisvaraarendaja veel 65 miljoni eest võlakirju ning võttis ka pangalaenu.
Seotud lood
Kinnisvaraärimees Veljo Kuusk on back in business, lubades teha saja miljoni euro väärtuses investeeringuid kinnisvarasse ja ettevõtetesse, millele ta ise valgust heita väga ei taha.
ASi Kobe Investments nõukogu esimehe Veljo Kuuse sõnul pankrotihaldur Oliver Ennok valetab, kui väidab, et TR Majade vara üritati seadusevastaselt müüa.
Täna toimuma pidanud Kobe Investments OÜ pankrotimenetluse istung jäi ära, sest võlgniku esindaja jäi haigeks, pankrotihaldur ettevõtte vara ja võlgade seisu aga ei avalda.
Veljo Kuuse, Kaire Kopli ja Tauno Muide pankrotistunud kinnisvaraarendajast Kobe Investments jääb järele pea 300 miljoni eest võlgu, kuid vara ettevõttel pole. Segadust külvavad ka pankrotieelsed kinnisvaratehingud ja omanikevahetus.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.