Kiiresti odavnenud USA dollarit ei soovita analüütikud ostma tõtata. Samas pole ka eurode rahakotis hoidmine hea valik. Kõige mõistlikum oleks vaba raha hoida pigem Aasia või Skandinaavia valuutades.
USA dollari hinnalipikust on vähem kui kuuga maha võetud terve kroon. Kui veidi rohkem kui kolme nädala eest maksis Ühendriikide valuuta veel 12,34 krooni (1,268 dollarit euro kohta), siis eile hommikul katsus roheline ära poole aasta odavaima taseme ning maksis vaid 11,33 krooni (1,381 dollarit euro kohta).
Eurost veelgi tugevam on aga olnud Rootsi kroon. Kui veel veebruari alguses sai naaberriigi valuutat vähem kui 1,55 krooni eest, siis viimastel nädalatel on pidanud välja käima juba üle 1,70 krooni.
“FEDi (USA keskpanga) uus rahatrükkimise voor on vägagi tõenäoline ning 6–12 kuu lõikes on dollarile ruumi languseks veelgi, seetõttu oleks nii ettevõtjal kui ka investoril mõistlik dollari riske maandada,” arvas Admiral Marketsi nõukogu liige Dmitri Laus.
Praegu pangakontol olematu intressiga seisev pikaajaline raha euros või dollaris on SEB privaatpanganduse strateeg Peeter Koppeli sõnul seotud tõsisemate riskidega, kui enesele teadvustada tahetakse. “Inimesed loovad endale illusiooni, et kui nominaalne summa kontol ei vähene, siis ongi kõik igati okei,” ütles ta.
Seotud lood
Iirimaa murede asemel peab euro kartma Hispaania probleeme, ütles Mandatum Life Insurance Baltic SE investeeringute ja varahalduse juht Paul Lukka.
Tõenäoliselt jätkub dollari nõrgenemine, kuid lähema kuue kuu kuni aasta jooksul läheb tähelepanu kindlasti Euroopa probleemidele tagasi, ütles Swedbanki valuutatoodete müügiüksuste juht Art Lestberg.
Aleksandr Kostin ja Sergei Astafjev, Placet Group OÜ (
laen.ee,
smsraha.ee) asutajad, on võtnud endale sihiks arendada ja edendada Eesti jalgpalli ja futsali ehk saalijalgpalli nii Tallinnas kui ka Ida-Virumaal. Nende juhitav MTÜ PG Sport on tuntud oma pühendumuse ja panuse poolest Eesti spordi edendamises, pakkudes uusi võimalusi noortele talentidele ja aidates kaasa spordi kultuuri arengule.