Läinud nädalavahetuse jooksul registreeriti Islandi kaguosas, Euroopa suurima liustiku Vatnajökullil asuva Grimsvötni vulkaani all hulganisti tugevaid tõukeid.
Samuti on hakanud Grimsvötni vulkaani peal asuv liustik kiiresti sulama põhjustades Islandi rahvusliku ilmajaama andmetel suuri üleujutusi, vahendab Islandi inglisekeelne ajaleht Grapevine.
Islandi geofüüsiku, professor Pall Einarssoni väitel võib peatne vulkaanipurse, arvestades tõugete tugevust ja üleujutuse intensiivsust, kujuneda katastroofiliseks ja laastavaks. Nimelt on Grimsvötni lähedal asulaid, mis saaksid tõsise loodusõnnetuse korral kõvasti kannatada.
Samuti pühiks vulkaanipurse ja sellest lähtuv vetevoog Atlandi ookeanisse ka osa Islandi saart ümbritsevat ringmaanteed. See juhtuks sarnaselt kevadise Lõuna-Islandil toimunud vulkaanipurskega, mis seiskas mõneks ajaks osa Euroopa lennuliiklusest.
Seotud lood
Taevas Eesti ja Euroopa kohal oli rahutu. Ülal sõudsid tuhapilved ning all murdsid streigilained lennufirmasid, kirjutas Äripäeva arvamusküljel ASi Estonian Air president ja juhatuse esimees Andrus Aljas.
Islandi lennuliiklusteenistus on aastaid Euroopa kolleege hoiatanud saareriigis podisevate vulkaanide tuha ohtlikkuse eest, kuid mandrieurooplased ei ole islandlaste hoiatusi nende arvates tõsiselt võtnud.
Tarkvaraarendajale Merada on turvalisuse tagamine ühtviisi oluline nii uue tarkvara kirjutamisel kui ka küberrünnaku ohu minimeerimisel oma ettevõttele. Viimase jaoks tehakse koostöös Teliaga regulaarselt turvanõrkuste kontrolli.