Minu meelest koosneb see ainult loosungitest ja mingeid revolutsioonilisi seisukohti seal pole, ütles ASi Alexela Terminal juhatuse esimees Heiti Hääl täna avaldatud Reformierakonna majandusprogrammi kohta.
"Ma sealt midagi praktiliseks eluks ei leidnud," tunnistas ta. "Ei suutnud leida midagi, mis ütleks, et meie majanduselu hakkab kuhugi suunas muutuma," lisas Hääl.
Ainsa konkreetse punktina tõi ta välja Reformierakonna plaani vähendada tööjõumakse. "Samas tuleb tööjõumaksude alandamise küsimusse suhtuda reservatsiooniga," toonitas Hääl. "Täna ma küll kuidagi aru ei saa, kuidas see lubadus riigieelarve koostamise käigus võiks võimalikuks osutuda – kogu aeg on ju raha puudu," märkis ta.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Reformierakonna majanduspoliitika eesmärk on elatustaseme tõus. Maksukoormus jääb samale tasemele, ent vähendatakse töötuskindlustus- ja tulumaksu, lubab peaminister Andrus Ansip erakonna majandusprogrammis.
Ma ei leia, et selles programmis midagi hirmus innovaatilist oleks ja võib-olla ongi õige mitte anda suuri lubadusi ja õhulosse ehitada, isegi mitte enne valimisi, kommenteeris ASi Bellus Furnitur juht Urmas Aun hommikul avalikustatud Reformierakonna majandusprogrammi.
Eesti Ametiühingute Keskliidu juhi Harri Taliga sõnul tekib Reformierakonna majandusprogrammi lugedes küsimus, kuidas on riigil võimalik maksude langetamisega tagada vajalike avalike teenuste ja hüvede kättesaadavus.
Majandusprogrammiks ma seda ei nimetaks, kuigi mingid teesid siin on ja ega need teesid kõik valed ei ole, kommenteeris Reformierakonna majandusprogrammi köögiviljaühistu Peipsiveere juht, pankrotistunud ASi Vinnal endine juht ja omanik Ingvar Tšižikov.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.