Ma ei leia, et selles programmis midagi hirmus innovaatilist oleks ja võib-olla ongi õige mitte anda suuri lubadusi ja õhulosse ehitada, isegi mitte enne valimisi, kommenteeris ASi Bellus Furnitur juht Urmas Aun hommikul avalikustatud Reformierakonna majandusprogrammi.
"Programmis on kõik loetletud meetmed reaalsed võimalused," ütles ta. "Ega midagi suurt kommenteerida pole, sest kardinaalseid muudatust pole ette näha. Vähemalt suurematele tööandjatele midagi ei muutu," lisas Aun.
Ta märkis, et mingid muudatused on ette näha väikematele tööandjatele – nende raamatupidamine ja suhtlemine maksuametiga muutub lihtsamaks ning mugavamaks. "Samas ega seal väikestele firmadele rahaliselt ei kompenseerita midagi," kinnitas Aun. "Teatud muudatusi lubab programm ka töötajatele. Töövõtjale on iga tulumaksulangetus ja miinimumi tõstmine võit," rääkis ta.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Eesti Ametiühingute Keskliidu juhi Harri Taliga sõnul tekib Reformierakonna majandusprogrammi lugedes küsimus, kuidas on riigil võimalik maksude langetamisega tagada vajalike avalike teenuste ja hüvede kättesaadavus.
Majandusprogrammiks ma seda ei nimetaks, kuigi mingid teesid siin on ja ega need teesid kõik valed ei ole, kommenteeris Reformierakonna majandusprogrammi köögiviljaühistu Peipsiveere juht, pankrotistunud ASi Vinnal endine juht ja omanik Ingvar Tšižikov.
Minu meelest koosneb see ainult loosungitest ja mingeid revolutsioonilisi seisukohti seal pole, ütles ASi Alexela Terminal juhatuse esimees Heiti Hääl täna avaldatud Reformierakonna majandusprogrammi kohta.
Reformierakonna majanduspoliitika eesmärk on elatustaseme tõus. Maksukoormus jääb samale tasemele, ent vähendatakse töötuskindlustus- ja tulumaksu, lubab peaminister Andrus Ansip erakonna majandusprogrammis.
Varahaldur ja majandusekspert Peeter Koppel leiab, et praegune majanduskeskkond on suhteliselt kesine, kuid me pole selles lõpuni ise süüdi.