Riigikogu võttis vastu nn allikakaitse seaduse, mis võimaldab hirmutada kodanikke ennetavate kahjuhüvitiste kartuses oma seisukohti väljendama.
POOLTImre Sooäär
Reformierakond
Tatjana MuravjovaMaret MaripuuVäino LindeJaanus RahumägiRain RosimannusRaivo JärviIgor GräzinTõnis KõivHelmer JõgiLeino MägiHarri ÕunapuuRein AidmaSilver MeikarPaul-Eerik RummoPeep AruIvi EenmaaUrmas KlaasLauri LuikKalle PallingKeit PentusMati RaidmaTaavi RõivasJaak SalumetsErik SalumäeEne KaupsTõnu JuulRobert AntropovKatrin Karisma-KrummTerje Trei
RohelisedMarek Strandberg
FraktsioonitaTarmo Mänd
VASTUPeeter Kreitzberg
Sotsiaaldemokraadid
Jüri TammEiki NestorHeljo PikhofHannes RummKalev Kotkas
RohelisedValdur Lahtvee
Maret MerisaarToomas Trapido
FraktsioonitaJaanus Marrandi
Karel RüütliJaan Õunapuu
EI HÄÄLETANUDMart Jüssi
Rohelised
PUUDUSIDEvelyn Sepp
Keskerakond
Georg PelisaarMailis Reps
ReformierakondHannes Astok
RohelisedAleksei Lotman
FraktsioonitaMai Treial
Ester Tuiksoo
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
President Toomas Hendrik Ilves kuulutas välja nn allikakaitse seaduse, mille vastu on Eesti meediajuhid korduvalt sõna võtnud.
Riigikogu võib täna kolmandal lugemisel heaks kiita nn allikakaitseseaduse, mis seadustab ennetavad kahjuhüvitised.
Kuidas defineerida laimu või kus on piir laimu ja kriitika vahel, küsib ajalehtede liidu juht ja ajakirjandusõppejõud Mart Raudsaar seoses võlaõigusseaduse eelnõuga, mis võib võimaldada tulevikus laimaja ennetavat trahvimist.
Kommenteerides täna riigikogus vastu võetud nn allikakaitseseadust toonitas õiguskomisjoni liige Robert Antropovi, et inimese au ja väärikuse kaitsepeab olema tõhus ning selle rikkumisel peab kahjuhüvitis olema piisavalt mõjus ja kandma ennetavat iseloomu.
Varahaldur ja majandusekspert Peeter Koppel leiab, et praegune majanduskeskkond on suhteliselt kesine, kuid me pole selles lõpuni ise süüdi.