Minu dividendide summa 2009. aastal erines oluliselt 2010. aastast, ehk sellest, mis teil välja on pandud, sõnas Eggera OÜ juht Olari Taal.
Äripäev avaldas eile dividendide TOPi 2009. aastal võetud omanikutulu alusel, Taal asus selles pingereas 137. kohal. „2010. aastal läks varanduse poolest oluliselt halvemini, aga dividendide osas oluliselt paremini,“ sõnas Taal. Samas väitis Taal, et dividendide TOPi koostamine ei näita midagi. „See näitab, et inimeste käes raha on, aga palju tegelikult on, seda ei näita,“ sõnas ta. Eilses Äripäeva artiklis „Saatke oma rahakotist mulle foto“ ütles ettevõtja Viktor Siilats, et Dividendide TOPi koostamine on rahakotti piilumine. Siilats leidis, et kui ajakirjandus ei koostaks selliseid nimekirju, laekuks riigi rahakotti rohkem maksutulu. „Ma ei usu, et see oleks nii. Sellest, mida te avaldada, ei olene riigimaksud,“ ütles Taal. Tema hinnangul pole tegu ka kellegi taskusse piilumisega, sest dividenditulu võtmine on avalik ja legaalne ning nagunii tuleb see info välja.
Autor: Katariina Krjutškova, Väinu Rozental
Seotud lood
Eile Äripäeva avaldatud dividendide TOPis pole midagi halba, sest ausalt teenitud raha pole mõtet varjata, sõnas Kaarsilla Grupp OÜ omanik Tõnu Samm (TOPis 71. kohal).
MSI Grupi kuus omanikku, kes masu alguses ehk 2009. aastal võtsid ettevõttest välja ligi 187 miljonit krooni omanikutulu, alustasid oma karjääri töölistena kunagises Tallinna Ehitustrustis ning sõitsid 1980ndate alguses ehitama üles Siberi naftalinna Kogalõmi.
Masu alguses ei peljanud paljud ettevõtjad oma firmadest omanikutulu välja võtta. Äripäev avaldab dividendi TOPi, millest selgub, et 204 ettevõtja pangaarvele laekus 2009. aastal kolm või enam miljonit krooni. Seekordse edetabeli võitis üks stabiilsemaid omanikutulu teenijaid Toomas Annus.
Edukas autoärimees Viktor Siilats oli dividendide TOPis 15 miljoni krooni ehk pea miljoni euroga 25. kohal. Edetabeli avaldamine teda aga häirib – ajakirjandus võiks Siilatsi sõnul vähem teiste rahakotti piiluda.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi. Võisteldakse tööjõuturul, IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgitavad saatekülalised Äripäeva raadios.