Iru prügipõletustehase projekti puhul on problemaatiline, et tegemist on riigile kuuluva ettevõttega ehk sisuliselt nad riskivad riigile kuuluva rahaga, ütles Veolia Keskkonnateenuste juht Argo Luude.
"See tehas on Eesti jaoks selgelt liiga võimas. Mina nimetan seda riskiprojektiks, sest neil pole mingit kindlust ei prügi saamise ega sooja müügi osas," lausus Luude. Tema sõnul sunnib uus tehas Eesti Energiat ääretult agressiivselt käituma, et turult maht kätte saada.
"Agressiivsus väljendub hinnasõjas ja kui põletustehas on teistest konkurentidest umbes viie aasta pärast lahti saanud, siis hakatakse hindu tõstma," prognoosis Luude.
"Kardan, et kui põletustehas ei saa mahtu täis, siis hakkab Eesti Energia poolt lobitöö – oleme nüüd nii palju investeerinud ja muutke seadust, et sellega prügi garanteerida," lisas ta.
Seotud lood
Eesti Energiale kuuluva Iru soojuselektrijaama jaoks on prügipõletusploki rajamine elu ja surma küsimus. Seda mõistab Veolia, kes üritab erinevaid võtteid kasutades Iru jaamale surmahoopi anda.
Detsembri alguses tegid Eesti Energia Iru prügiploki projekti vastu võitlejate advokaadid politseisse avalduse, miles süüdistasid Maardu linnaametnikke korruptsioonis.
Alates 2012-2013 kaob vajadus olmejäätmete ladestamise järele ning tuleb hakata olemasolevaid prügilaid kas sulgema või muuks otstarbeks ümber kujundama, arvab Ragn-Sellsi ärijuht Agu Remmelg,
Prügimajanduses on Äripäeva meelest olnud võimul olijate otsused lühinägelikud ja riigile kahjulikud.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi. Võisteldakse tööjõuturul, IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgitavad saatekülalised Äripäeva raadios.