Eile toimunud Esimesel Eesti Koduomanike Kongressil osales kokku 1000 inimest. Kongressil võeti vastu ühisavaldus koduomanike kaitseks ning kuulutati traditsiooniliselt välja Koduomaniku sõber ning kiusaja.
Koduomanike kiusajaks osutunud pealinna veemonopol – Tallinna Vesi - sai tiitli teistkordselt, sest on süstemaatiliselt eiranud oma kohustust veehindu langetada. Eelmisel aastal esitas Tallinna Vesi hoopis uue hinnataotluse, mis oleks lähimate aastate jooksul ebaseaduslikult viinud tarbijate taskust täiendavalt veel 50 miljonit krooni.
Koduomanike sõbraks valiti kolm kohalikku omavalitsust, kus on kodud maamaksust vabastatud. Harku, Rae ning Jõgeva valla tegutsemine on seda tähelepanuväärsem, et nad leidsid võimaluse kodu omamisele kaasa aidata ka majanduslikult raskel ajal, mil mitmed teised omavalitsused maamaksu suurendasid.
Omanike Keskliit on Eesti suurim kodanikuorganisatsioon, mis on asutatud 1994. aastal Eesti Õigusjärgsete Omanike Liiduna. Tänaseks on Omanike Keskliidul enam kui 52 000 liiget. Liit seisab koduomanike huvide eest ning pakub oma liikmetele tasuta juriidilist abi ning Kodukaardi allahindlusi pea sajas ettevõttes üle Eesti.
Seotud lood
Tallinna Vesi on esitanud Märt Otsa juhitavale konkurentsiametile üle 8 lk regulatsioonipõhimõtteid, kommentaare ja küsimusi, kuid pole saanud vastust ühtegi küsimusele ega ettepanekule.
AS Tallinna Vesi esitas konkurentsiametile tariifitaotluse aastaiks 2011–15, mille järgi tõuseb vee hind 2015. aastaks 15% võrra.
Tallinna Vesi sai enim punkte Eesti ettevõtete hulgas ning auhinna parimate investorsuhete eest NASDAQ OMX Tallinna börsil.
Tallinna Vesi teenis neljandas kvartalis 7,9 miljonit eurot kasumit, mida on 1,2% vähem kui aasta eest. Samas andis see veefirmale ligi 64 protsendise kasumimarginaali.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi. Võisteldakse tööjõuturul, IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgitavad saatekülalised Äripäeva raadios.