Estraveli kogemus näitab, et Egiptusesse reisimisest loobuvad eelkõige lastega pered. “Teisi sealne olukord sedavõrd ei heiduta,” ütles Estraveli turundus- ja kommunikatsioonijuht Mari-Liis Rüütsalu.
Reisieksperdi juhatuse esimees Sven Lõokene ütles, et huvi Egiptusesse reisimise vastu on alles.
Ta ei usu, et rahutuste pärast Egiptuse kui turismisihtkoha maine kõvasti ja kauaks kannatada saaks. “See unustatakse suhteliselt ruttu,” märkis ta ning selgitas, et kui kõik maha rahuneb, ei ole sellel püsivat mõju ka klientide käitumisele ja valikutele.
Tensi Reiside juht Sirje Kurrikoffi sõnul on inimesi, kes Egiptuses toimuva tõttu ei taha reisida ka Egiptuse lähedal asuvatesse riikidesse. “Inimeste jaoks on kõik kusagil seal, võetakse end maha nii Iisraeli kui ka Jordaania reisidelt,” lisas ta. Samas kinnitas ta, et inimesed siiski uurivad Egiptuses puhkamise võimaluste kohta.
Germalo Reiside juhatuse liikme Aleksandr Prilukovi sõnul leiavad egiptlased ise, et asjad riigis paranevad loodetust kiiremini. Kuigi ta kinnitas, et juba sõidu planeerinud inimesed reisivad Egiptusesse, siis uusi tehinguid nii kergelt peale ei tule, pigem minnakse mujale.
Tiit Reiside omanik ja juht Tiit Randmaa ütles, et eestlased on võrreldes varasema ajaga karastunud. “Kui varem mõjutas hullu lehma tõbi nii, et selle leviku tõttu ei mindud Londonissegi, siis nüüd sellised asjad enam ei heiduta,” rääkis ta.
Randmaa sõnul paneb Egiptuse populaarsuse puhul asjad paika ikkagi eelkõige hind, sest teist nii soodsat soojamaareisi ei ole niisama lihtne saada. Randmaa enda firma Egiptusesse reise ei korralda.
Välisministeeriumi konsulaarabi büroo direktori Sven Tölbi sõnul ministeerium Egiptuse suurematesse linnadesse minna ei soovita, küll aga võib puhata Punase mere ääres asuvates kuurortlinnades. “Puhkuse kvaliteet ei pruugi olla see, mida loodetakse,” hoiatas ta ja lisas, et egiptlased ise muidugi pingutavad turistide nimel kõigest väest.