Nädala viimasel kauplemispäeval on Aasia investorite tähelepanu langenud Jaapanile.
Neljapäeva õhtul teatas Tokyo börsi (TSE) president Atsushi Saito, et kohtub Osaka börsi (OSE) juhiga arutamaks võimalikku ühinemist. Sellise sammu järel tekiks maailma suuruselt teine börsioperaator, kirjutab MarketWatch.
Paraku ühinemisteade Jaapani börsi edasi täna ei aidanud, sest Nikkei kukkus 1,72% ning Topix 1,64%. Ent peatähelepanu leidis Tokyot raputanud maavärin, mille järel anti ka tsunamihoiatus.
Maavärina epitsenter jäi Tokyost umbes 231 miili kaugusele, kuid jaapanlaste pealinnas olid majad tugevalt rappunud. Kohaliku meediaväljaande sõnul oli tegu kõige tugevama maavärinaga pärast 1995. aastat. Tsunamihoiatus anti lisaks Jaapanile ka Venemaale ja Mariaani saartele.
Hiinas avaldati veebruarikuine inflatsiooninumber, mis oli 4,9%. Factset Researchi poolt küsitletud analüütikud prognoosisid inflatsiooniks 4,8%. Hiina tootjahinnaindeks tõusis samas 7,2%, mis oli samuti prognoositust suurem.
Hiinas kukkus CSI 300 indeks 1,00% ning Hongkongi Hang Seng indeks 1,90%. Üleni punane oli ka kogu ülejäänud Aasia, kus peamised Kospi kukkus 1,53%, Taiex 0,87% ja Sensex 1,29%.
Autor: Fredy-Edwin Esse, California
Seotud lood
Seoses tänase Jaapani maavärinaga võimaldab EMT oma Jaapanis olevatel klientidel 11.-13.märtsini tasuta Eestisse helistada ja sõnumeid saata.
Jaapani keskpank moodustas Jaapani põhjaosa tabanud maavärina ja tsunami järel kriisikomitee ning kinnitas, et pank teeb omalt poolt kõik, et kindlustada riigi finantssüsteemis piisav likviidsus.
Jaapani kirderannikut tabas 8,9magnituudine maavärin, mille tagajärjel tekkis ka nelja meetri kõrgune hiidlaine.
Sony ja Toyota on Jaapanit tabanud maavärina järel oma tehastes tootmise peatanud, mitmed teised firmad, sealhulgas Asahi Breweries, tegelevad kahjude hindamisega.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi. Võisteldakse tööjõuturul, IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgitavad saatekülalised Äripäeva raadios.