Üks leht (Äripäev - toim) küsis juhtkirjas, et mis tingimustel me Kreekat peame aitama? Ei, me ei peagi Kreekat aitama. Kreeka abistamiseks on loodud Euroopa Liidus oma mehhanism eurotsoonis. Ja Eesti eurotsooni liige sel ajal ei olnud, meid see Kreeka abistamise mehhanism tegelikult ei puuduta. Siis loodi EFSF. See aitab Iirimaad. Aga see on ajutine mehhanism, see aitab Iirimaad. Selles osalevad eurotsooni liikmed, Eesti praegu selles ajutises finantsstabiilsuse fondis ei osale, aga me hakkame selles osalema.
Aga ka see ei ole mingisugune humanitaarabi andmise organisatsioon. Näiteks Rootsi osaleb ka selles mehhanismis, abistab Iirimaad. Miks Rootsi abistab? Tuleks Rootsi peaministri käest küsida. Aga ma arvan, et selline käitumisviis sobib hästi Rootsi rahvusvahelise kuvandiga, Rootsi on alati hädasolijaid abistanud ja ta abistab ka seekord.
Aga teiseks pole ka vähetähtis see, et sellelt abilt teenitakse intresse ja Iirimaa puhul intressi määr polegi nii väike, 6% aastas. Nüüd see ajutine abistamismehhanism, see EFSF, see on tõepoolest ajutine ja aastast 2013 tuleks luua alatine abistamismehhanism.
Miks seda on vaja? Me oleme huvitatud stabiilsest ja tugevast eurost. Ja vaadates tagasi, juba praegu seljataha jäävale kriisile, saame me teha ainult ühe järelduse, ilma taolise fondita me väga hästi euro stabiilsust kindlustada eurotsoonis ei suuda mitte kuidagi. Fondi on vaja.
Seotud lood
Turvalisse ja jätkusuutlikku ühiskonda panustav Forus on igapäevaselt abiks paljudele kaubanduskeskustele. Teiste hulgas Viru Keskusele, mis on Eesti külastatuim ostu- ja meelelahutuskeskus. Forus hoolitseb juba enam kui kümme aastat kõikide tehnosüsteemide eest, teeb elektritöid ning hooldust. Lisaks on aidanud LEED-sertifitseerimisel ja üüripindade ümberehitustöödel.