Kellele meeldivad pigem depressiivsed, venivad või väga kunstipärased Eesti filmid, pole kindlasti mõtet minna vaatama Rain Tolgi ja Andres Maimiku uut filmi "Kormoranid". Ülejäänud võivad kinopileti rahuliku südamega ära osta.
Olen alati teadnud, et tegelikult ei peaks Eesti film olema raskemeelne, depressiivne ega veniv. Ka ei peaks kõik Eesti filmid olema sellised, millest keskmine normaalne inimene aru ei saa, sest seal on nii palju metatasandeid. Mõned filmid võiksid ju olla ka sellised, kus saab nalja ja mida vaadates ei tekiks vaatajal tunnet, nagu ta on lihtsalt rumal, kuna ei saanud filmist üldse aru.
Õnneks on Maimik ja Tolk teinud just sellise toreda filmi, kus saab kõvasti nalja, ja võin garanteerida, et kinosaalist väljudes on vaatajal tunduvalt parem tuju, kui sinna sisenedes.
Lugu ise on üsna lihtsakoeline ning tuumafüüsiku teadmisi sellest arusaamiseks vaja ei lähe - tegemist on meelelahutusega ja just see ongi tore. Talv on olnud pikk ja kõle, on ütlemata sümpaatne, et kevadet oodates saab kinosaalis vaadata eesti keeles kõnelevaid värvikaid karaktereid, selle asemel et jälgida kujusid, kelle ülesandeks on vaatajani tuua palju kandvaid pause.
Kunstipäraseid kandvaid pause "Kormoranidest" ei leia. Selle asemel leiab õllekõhu ja võrksärgiga rokipeeru (Guido Kangur), kes üritab koos oma sama veidrate kaaslastega kokku kutsuda kunagist menubändi Kormoranid. Kõik kokku annab humoorika kompoti, millest saavad aru ainult eestlased.
Hea küll, muidugi võime seda kõike kutsuda labaseks trikitamiseks, aga olgem ausad - kas elu peabki kogu aeg surmani tõsine olema? Mulle tundub, et tegijad on filmi teinud suure lustiga, ja ma kujutan ette, kuidas neil sai võtetel kohutavalt palju nalja. Talv on läbi, kevad pole veel päris kohale jõudnud ning "Kormoranid" sobivad talveväsimusega võitlemiseks väga hästi. Naer on terviseks, aitäh tegijaile!
P. S. Ootan põnevusega, millal saab filmi soundtrack'i poest osta.
P. P. S. Ma väga loodan, et ulatuslik reklaamikampaania täidab oma eesmärki ja filmi läheb vaatama võimalikult palju eestlasi.
Seotud lood
Kuula uue turundussarja esimest saadet
Uue saatesarja „Password” avasaates sukeldume emotsionaalse turunduse maailma ning analüüsime, miks emotsioonid mängivad reklaamis ja meedias tihti ratsionaalsest lähenemisest suuremat rolli.