Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Silvanot Valgevene devalveerimine suurt ei mõjuta
Valgevenes tegutseva Silvano Fashion Groupi juhatuse esimehe Märt Meeritsa sõnul pole grupp teinud arvutusi "what if" stsenaariumite kohta.
"Meil on oma nägemus ja tegevuskava valuutariskide osas, kuid see ei ole avalik informatsioon," jäi ta napisõnaliseks.
LHV vanemanalüütiku Kristo Oidermaa sõnul Valgevene rubla devalveerimine Silvano jooksvatele tulemustele olulist mõju ei avalda. Eelmisel aastal pärines 27,3% ettevõtte tuludest Valgevenest, kuid samas mahus oli Oidermaa sõnul ka tootmiskulusid Valgevenes ning seega netomõju on väike.
"Silvano jaoks suurim kululiik on materjal, mille eest tasutakse peamiselt eurodes, kuid suur osa hulgimüügi tuludest tuleb Vene rublas. Seega on ettevõte peamiselt avatud euro–Vene rubla riskile," selgitas Oidermaa.
Eile devalveeriti de-facto Valgevene rubla, kui keskpank lasi pankadel kaubelda Valgevene rubla kümme protsenti erineva kursiga keskpanga ametlikust kursist.
Välisvaluuta ostmine on kohalikele ettevõtetele raskendatud ning kui tuleb devalveerimisotsus, kaotavad inimesed taas osa rahast, kommenteeris olukorda Valgevenes ASi Filter juht Antti Toppi.
5. novembri USA presidendivalimiste tagajärjel võivad käesoleva aasta viimased kuud osutuda investoritele muutlikuks. Freedom24 analüütikud hindavad, kuidas võiks Donaldi Trumpi võit mõjutada aktsiaturge kaubandus-, energia-, kaitse- ja tehnoloogiasektorites.