Konkurentsiamet juhib tähelepanu, et ASi Tallinna Vesi väljastatud börsiteates sisaldus oluline ebatäpsus seoses veeteenuse hinnataotluse kooskõlastamata jätmisega.
ASi Tallinna Vesi tänases börsiteates sisalduv väide „Konkurentsiameti väitel ei saa nad lepinguga määratud hinnatõusu kooskõlastada monopolidele hinnapiirangute kehtestamise seadusest tulenevate piirangute tõttu“ jätab mulje, justkui tuleneks vee-ettevõtja hinnakujunduse piirangud 01.11.2010 jõustunud seadusemuudatustest. See väide on eksitav.
Õiglase hinna, kulupõhisuse ja põhjendatud tulukuse nõuded olid ühisveevärgi- ja kanalisatsiooniseaduses ja konkurentsiseaduses sätestatud juba ASi Tallinna Vesi erastamise ajal. Monopolidele hinnapiirangute kehtestamise seadus ei muutnud veeteenuse hinnaregulatsiooni aluseid, vaid üksnes selle kehtestamisega kaasnevat menetlust ning hinna kehtestamise ja järelevalve pädevusi. Põhjendamatu tulu teenimine vee-ettevõtja põhitegevuses ei ole olnud seaduslik erastamise ajal ega pärast seda ning selles suhtes ei saanud ASil Tallinna Vesi ega tema investoritel kunagi tekkida õiguspärast ootust, teatas konkurentsiamet.
Konkurentsiamet jättis täna ASi Tallinna Vesi hinnataotluse kooskõlastamata, kuna ei nõustu ettevõtja esitatud veeteenuse hinna arvutamise aluseks olevate kuludega. Muu hulgas moodustaks taotluse kohaselt ettevõtja ärikasum 50% kogu veeteenuse hinnast, mis ei ühti põhjendatud tulukuse põhimõtetega.
Autor: 1706-aripaev
Seotud lood
Täna hommikul avalikustatud börsiteates teatab veefirma, et on esitanud konkurentsiameti osas kaebuse.
Tallinna Vee I kvartali puhaskasum kasvas aastaga 52,6 protsenti, kaheksale miljonile eurole, teatas ettevõte.
Swedbank Markets alandas möödunud nädalalal AS Tallinna Vesi hinnasihti 9,1 eurolt 7,5 euroni, kuna Eesti ametivõimud ei soovi veetariifidega kehtestamisel börsifirmaga kompromissile minna.
Konkurentsiamet ei kooskõlastanud mullu novembris AS Tallinna Vesi poolt esitatud 2011. aasta hinnataotlust. Ettevõte vaidlustab Eesti ametivõimude otsuse, seni aja kehtivad 2010. aasta 1. jaanuarist kehtestatud hinnad.
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”