ELi rahandusministrid kiitsid Portugali abipaketi heaks.
„Ministrid on ühel meelel Euroopa Komisjoni ja Euroopa Keskpangaga, et abilaen Portugalile on vajalik, et tagada euroala ja kogu Euroopa Liidu finantssüsteemi stabiilsus,“ teatasid eurogrupi ja ECOFINi ministrid ühises avalduses.
Abi antakse Portugali ametivõimude, Euroopa Komisjoni, Euroopa Keskpanga ja IMFi kõnelustel kokku lepitud paketi alusel kolmeks aastaks.
Pakett tugineb kolmele sambale: eelarvedefitsiidi vähendamisele 2013. aastaks vastavalt Euroopa Nõukogu kinnitatud algsele graafikule; riigi konkurentsivõimet tõstvatele strukturaalsetele reformidele (sh tööturul ja teenuste sektoris) ning meetmetele, mis tugevdavad riigi pangandussüsteemi.
Paketi maht on 78 miljardit eurot, mis jaguneb võrdsetes osades (26 miljardit eurot kõigilt) Euroopa finantsstabiilsuse mehhanismi EFSM, Euroopa ajutise stabiilsusmehhanismi EFSF ning Rahvusvahelise Valuutafondi vahel.
Portugali ametivõimud ergutavad omalt poolt erainvestoreid vabatahtlikkuse alusel oma positsioone alles hoidma.
IMFi laenu intressimäär on 3,25% ja Euroopa Liidu osa intressimäär jääb 5,5-6% vahele, ütles rahandusvolinik Olli Rehn 10. mail.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Eile hilisööni eurogrupi rahandusministrite koosolekul viibinud Jürgen Ligi ei osanud selgitada, mida eurogrupi juht Jean-Claude Juncker võis konkreetselt silmas pidada, kui ütles koosoleku järel, et Kreeka võlad võidakse „reprofileerida“.
Euroopa Liidu rahandusministrite kohtumisel viibiv Jürgen Ligi ütles täna Brüsselis, et Eesti liitumine euroala ajutise kriisimehhanismiga EFSF viibib, kuna abifondi uue versiooni kinnitamine lükkus eilsel eurogrupi kohtumisel edasi.
Eurogrupi juht Jean-Claude Juncker ütles, et Kreeka võlad võidakse reprofileerida, kui riigi era- ja avaliku sektori võlausaldajad on nõus oma raha hiljem kätte saama.
Pühapäeval Portugalis toimuvate ennetähtaegsete valimiste eel näitavad arvamusküsitlused, et märtsis tagasi astunud peaministri José Sócratese ja ta peamise rivaali Pedro Passos Coelho vahel tuleb tasavägine rebimine.
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.