Mina lähtun alati sellest, et eetika toimib läbi südametunnistuse ja seda ei saa kirja panna, sõnas riigikogu liige Maret Maripuu.
„Tegelikkuses kui me vaatame kogu Euroopa praktikat, siis pole väga paljudes liikmesriikides parlamendi liikmele eraldi eetikakoodeksit välja toodud. Rohkem on välja kujunenud juba väga pikaajaline parlamentaarne tava,“ rääkis Maripuu.
Eetikakoodeksi loomisel peab Maripuu arvates alati küsima, mis on asja eesmärk. „Tegemist on kindlasti huvitava filosoofilise teema püstitusega,“ arvas Maripuu. „Mina lähtun alati sellest, et eetika toimib läbi südametunnistuse ja seda ei saa kirja panna.“
Tegelikkuses pole Maripuu hinnangul lõplikku loetelu, mis on hea ja mis halb. Nii ka riigikogus, et kui me hakkame eraldi kirja panema, siis tekib küsimus, mis on asja lisandväärtus, ütles ta.
Äripäev tegi tänases juhtikirjas ettepaneku, et poliitikutel võiks olla eetikakoodeks, mis reguleerib nende tegevust ning on omamoodi käitumisjuhend.
Äripäev küsis riigikogu liikmete arvamust, kas neilgi võiks olla eetikakoodeks.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Uuenduslikult peab ametiisik edaspidi deklareerima vara, mis on tema kasutuses üle nelja kuu aastas, samuti muutub avalikuks deklaratsioonide register.
Ettevõtte müügihinna kujunemine on keerukas protsess, kus müüja teeb elus sageli ainukordse tehingu ja emotsionaalne faktor võib olla üsna suur. Paraku seda komponenti hinnastamise juures kasutada ei saa, tõdesid PwC Estonia tehingute nõustamise juhtivkonsultandid Allar Karu ja Sass Karemäe.