Ameerika Ühendriikide maksejõuetuse üle ei tasuks enam küsida kas vaid pigem millal, ütles Emergent Asset Management investeeringute juht David Murrin.
„Väga lihtne – Ameerika imperialistlik finantssüsteem on languses. Me oleme näinud väga väikest kasvu kogu dekaadi vältel, erinevalt finantstuletistest, mis paisusid ja põhjustasid 2008. aasta kriisi,” ütles Murrin CNBC-le ning lisas: „Küsimus on, kas Ameerika muutub maksejõuetuks enda või teiste (Hiina) tingimuste läbi. Kui ta otsustab seda enda tingimuste järgi teha, suudaks ta säilitada teatava eelise.”
Oma raamatus „Breaking The Code of History” toob Murrin välja, et lääne võimukese on nihkunud itta ning praeguses olukorras on arenevatel turgudel suur eelis arenenud turgude ees ning ameeriklased võivad tunda end turvaliselt küll tänu oma militaarjõule, kuid mitte fiskaalpositsioonile. „Arenevate turgude demograafia, töö dünaamika ja võime luua fundamentaalset kasvu on suur eelis arenevatele turgudele.”
Küsimusele, mida investorid võiksid praegu omada, vastas Murrin, et kindlasti mitte dollaripõhiseid varasid.
Seotud lood
USA president Barack Obama nõudis täna hommikul parteidelt 24 tunni jooksul kokkuleppele jõudmist, muidu ähvardab riiki maksejõuetus.
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”