Töötukassa ja haigekassa reservide konsolideerimise plaani kriitika näitab rahandusminister Jürgen Ligi sõnul raamatupidamislikku kirjaoskamatust.
"Osalt on tegu raamatupidamisliku kirjaoskamatusega, teisalt propagandasõjaga," ütles Ligi ERR-i uudisteportaalile.
"Minu jaoks on täielik müstika, et isegi ülikooli professor arutleb praegu, kuhu see raha ikkagi ära kulub, küllap õpetajate palkadeks, ning et töötus ei ole ju kadunud, et raha "ära võtta"," lisas ta.
Ligi rõhutas, et reservide sihtotstarve ei saa kaduda kusagile ja see jääb töötukassa ja haigekassa kui raha hoiule andjate vabaduseks endistes piirides.
Ta kinnitas, et riik pakub töötukassale ja haigekassale intresse, hoiab kokku nende pangaülekannete, väärtpaberitehingutasude ja raamatupidamise pealt ning maandab rahapaigutuse riskid.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Eesti Tööandjate Keskliidu volikogu otsustas kutsuda keskliidu määratud tööandjate esindajad tagasi Eesti Haigekassa ja Eesti Töötukassa nõukogust.
"Piltlikult öeldes tuleb sinu juurde naabrimees ja ütleb, et vaat kui tore, et sa halbadeks aegadeks raha kõrvale panid, see on nüüd minu korterilaenu tagatis, ma sain tänu sellele odavama intressiga laenu võtta," kirjeldas sotsiaaldemokraat Eiki Nestor Delfile rahandusministeeriumis valminud plaani koondada töötukassa ja haigekassa reservide haldamine rahandusministeeriumi.
Ametiühingute keskliit ei pea mõistlikuks ega põhjendatuks valitsuse soovi anda töötukassa vahendid üle riigi käsutusse, kuna see ei aitaks kuidagi lahendada töötuse probleeme.
Odav elekter ja tootmisvõimsuste suurendamine on kujunenud justkui Eesti Nokia leidmiseks. Majandusanalüütik Mihkel Nestor ja AVH Grupi tegevjuht ning endine Enefit Greeni finantsjuht Veiko Räim arutlevad, milline on selle Nokia mõju majandusele.