Neljapäeval hääletab Saksa parlamendi alamkoda Bundestag euroala ajutise päästefondi EFSF laenuvõime ja volituste suurendamise üle – otsustava hääletuse eel on Saksamaa neli suurt ettevõtlusorganisatsiooni teinud tavatu ühisavalduse, milles kutsuvad saadikuid uut seadust kinnitama.
Ajalehes Handelsblatt reedel avaldatud pöördumises nentisid ettevõtlusorganisatsioonid, et Euroopa rahaliidu vastupidavus on dramaatiliselt proovile pandud ning et abifondi on vaja, et liitu koos hoida, vahendas Financial Times. Vastasel juhul on kahju võimatu kokku arvata.
Ettevõtjad möönsid, et parlamendisaadikutel tuleb teha raske otsus – Saksamaa garantiid 440 mld euro suuruses EFSFis kasvavad fondi laenuvõime suurendamisega 123 miljardilt eurolt 211 miljardile eurole. Fondi uued volitused puudutavad aga pea kõik meetmeid, millele Saksamaa on algselt vastu olnud, kuid mis kriisi süvenedes on muutunud hädavajalikuks.
"Meie, sakslased ei peaks alahindama kasu meie riigile, mis euro on toonud," kirjutasid ettevõtjad oma pöördumises "Ettevõtted ja nende töötajad on sellest erakordselt võitnud, et meil on Euroopa ühisvaluuta." "Kutsume neid teie seas, kes muret tunnevad, siiski selle seaduse poolt hääletama."
FT märgib, et Saksa ettevõtjate nii jõuline sekkumine teravasse poliitilisse debatti on tavatu.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Bauhof Group ASi juht Toomas Tiivel loodab, et riigikogu liikmetel on vastus olemas, kas hääletada homme euroala päästefondis EFSFis osalemise poolt või vastu.
Saksa parlamendi alamkoda Bundestag kiitis 523 häälega heaks euroala päästefondi EFSF laenuvõime suurendamise ning uued volitused.
Kui ma oleksin riigikogu liige, siis ma hääletaks kindlasti EFSFi poolt, kommenteeris ettevõtja Jüri Käo Eesti osalemist euroala päästefondis EFSF.
Euroalal käivad juba arutelud reaalseid rahalisi sissemakseid nõudva alalise päästemehhanismi ESM ennetähtaegseks käivitamiseks, et võlakriis pidama saada.
Varahaldur ja majandusekspert Peeter Koppel leiab, et praegune majanduskeskkond on suhteliselt kesine, kuid me pole selles lõpuni ise süüdi.