Saksamaa rahandusministeerium lükkas tagasi plaanid, mille kohaselt pandaks reformitavale euro päästefondile EFSFile tulevikus rohkem riske. Saksa parlamendis on EFSF hääletusel neljapäeval.
"EFSFi maht jääb selliseks nagu seadusega ette nähtud: kokku ligikaudu 440 miljardit eurot ja Saksamaale ülempiiriks 211 miljardit eurot, mis puudutab garantiisid," ütles Reutersile ministeeriumi pressiesindaja. "See on praegu nii ja ka jääb nii. Selles osas ei muuda midagi meie partnerite ettepanekud ja ideed," ütles ta viitega USA nõudmisele EFSFi mahtu suurendada.
Tema sõnul on käimas tehniline arutelu teemal, kuidas 440 miljardi eurost maksimaalset mahtu kõige efektiivsemalt kasutada. "Aga Saksamaa seisukoht on, et Euroopa Keskpanga vahendeid sellesse ei segata ning pangalitsentsi EFSF ei saa," märkis pressiesindaja.
Neljapäevase parlamendihääletuse eel nõudis liberaalne koalitsioonipartei FDP konservatiivist rahandusministrilt Wolfgang Schäublelt kindlat lubadust, et viimane lükkab sellised plaanid tagasi.
Ka Bundestagi CDU/CSU fraktsioonijuht Klaus-Peter Flosbach rõhutas, et EFSF ei tohi kasutada keskpanga likviidsust, sest "instrumentide rakendamine EFSFi vahendite efektiivsuse tõstmiseks ei tohi viia EFSFi kapitali andjate riskide suurendamisele".
Autor: Katri Soe-Surén
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Saksa parlamendi alamkoda Bundestag kiitis 523 häälega heaks euroala päästefondi EFSF laenuvõime suurendamise ning uued volitused.
Saksa tööstusettevõtted ja ametiühingud püüavad nii avalikkusele kui kõhklevatele parlamendisaadikutele selgeks teha, kui oluline on Saksamaa jaoks euro püsimine.
Kreeka rahandusminister Evangelos Venizelos esines keset Ateenas valitsevat kaost ja streike dramaatilise sõnumiga rahvale: kriis ei tähenda pensionide ja palkade kärpimist, kriis on siis, kui neid enam üldse maksta ei suudeta.
Kuula ka podcasti haridusest ja tööturust
Haridus on pikaajaline ja strateegiline investeering, millel on märkimisväärne mõju ühiskonna arengule, ettevõtluskeskkonnale ja inimeste elukvaliteedile.„Haridus ei ole kõikvõimas, kuid see on üks valdkondadest, kus saab inimesi kõige paremini aidata," ütleb Heldur Meerits, selgitades oma pühendumust haridusprojektidesse.