Tallinna Tehnikaülikooli teadlased üritavad CO2 siduda soojuselektrijaamade põlevkivituha ja muude jäätmetega. Tolle segu võiks näiteks matta ammendatud kaevandustesse.
Valitsus lisas tänase istungi päevakorda välisõhu kaitse seaduse ja sellega seotud teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu, mis sai ka heakskiidu ning saadeti edasi riigikokku arutamisele. Eelnõuga tahetakse välisõhu kaitse seadus viia kooskõlla Euroopa Parlamendi ja Nõukogu direktiiviga, mis käsitleb süsinikdioksiidi geoloogilist säilitamist.
CO2 kogumine ja ladustamine on praegu veel kallis ja keeruline, kuid saastekvoodi kallinemine võib selle tulevikus kasulikuks muuta.
Keskkonnaminister Keit Pentuse sõnul ei saa CO2 Eestis praegu maapõues pikaajaliselt säilitada. Lähim koht süsihappegaasi turvaliseks matmiseks on Pentuse sõnul Lääne-Lätis, mõnevõrra kaugem aga Taanis.
Samas katsetavad Tallinna Tehnikaülikooli teadlased Pentuse sõnul paljutõotavat tehnoloogiat, mis lubaks CO2 siduda soojuselektrijaamade põlevkivituha ja muude jäätmetega. Toda segu võiks kasutada näiteks ammendatud (põlevkivi)kaevanduste täitematerjalina.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.